Netflix'de değişiklik

Netflix'de değişiklik
Netflix'de değişiklik hande erol

Netflix kullanıcı arayüzü yıllar içerisinde daha kullanışlı hale geldi. Yine de hala büyük bir sorunu bünyesinde barındırıyor. Şirket, yakın zamanda bu durumun düzeltildiğini ve artık mevcut olmadığını duyurdu. Bu noktada artık ‘İzlemeye Devam Et’ satırına gelince bir sorun yaşamıyorsunuz.

Bir filme ya da diziye bitirmeden tıkladığınızda yapım otomatik olarak ‘İzlemeye Devam Et’ satırına taşınıyor. Bu aslında oldukça kullanışlı bir özellik gibi duruyor. Çünkü kullanıcılar izledikleri şovları hızlı bir şekilde bulabiliyor ve kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Bununla birlikte, şovları ve filmleri başlatma ve yarım bırakma alışkanlığınız varsa ‘İzlemeye Devam Et’ satırı karmaşık bir hal alıyor. Bu noktada kullanıcılar artık ilgilenmedikleri içerikleri manuel olarak kaldırmak için bir yol talep etti. Netflix de bu geribildirimi dinleyerek istenileni yerine getirdi.

Netflix‘in ‘İzlemeye Devam Et’ satırından içerik kaldırma seçeneği 27 Ocak 2022‘de TV‘lere genişledi. Şirkete göre, dünya çapındaki tüm kullanıcılarının artık Netflix’i destekleyen herhangi bir cihazda özelliğe erişimi mevcut. Başlangıçta, kullanıcılar özelliğe yalnızca Netflix’in mobil uygulamasında ve web tarayıcısında erişebildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor