Online Terapi- Online Aile Terapisi

Online Terapi- Online Aile Terapisi
Online Terapi- Online Aile Terapisi hande erol

Online Terapi- Online Aile Terapisi

Online terapi, interneti, bir ortam olarak kullanan bir tedavi türüdür. Skype, e-posta, metin mesajları ve görüntülü sohbet gibi farklı sosyal medya platformları aracılığıyla bir terapistle iletişim kurmayı içerir. Birçok akıl sağlığı kuruluşu, çevrimiçi terapinin faydalarını ve etkinliğini kabul etmiştir. Aslında, terapide en hızlı büyüyen alanlardan biridir.Terapi hizmetleri günümüzde online olanaklar dahilinde son derece faydalı koşullar çerçevesi altında sizlere sunulmaktadır. Böylelikle avantajlı bir hizmet döngüsünden kişiler yararlanmış olmaktadır. Online terapi hizmetleri her alanda kullanışlı ve geniş standartlardaki hizmetler bütünü olarak ön plana çıkar.

Online terapi etkili, uygun maliyetli ve kullanışlı olabilir; zamanınız olduğunda seanslarınıza erişebildiğiniz için kullanışlıdır, ekonomiktir çünkü çevrimiçi bir terapist için çok fazla ödeme yapmanız gerekmez; ve etkilidir çünkü ruh sağlığı hizmeti sağlayıcılarınızla terapötik ilişkiler geliştirmenize ve sürdürmenize olanak tanır.  Aile terapisi hizmetlerinden yararlanan kişilerin sayısında son günlerde önemli bir artış olmuştur. Kişiler aile terapileri hizmetleriyle ailelerindeki sorunlarını kolaylıkla çözüme kavuşturmaktadır.

Online Terapi- Online Aile Terapisi Hizmetleri Nedir?

Skype veya Facebook gibi çevrimiçi terapilere erişmek için popüler internet platformlarından herhangi birini kullanabilirsiniz, ancak bazı kuruluşlar müşterilerinin kullanması için özel platformlar sağlar. Bazı hastalar sosyal medya platformlarını kullanmak yerine terapistleriyle e-posta veya kısa mesaj yoluyla iletişim kurmayı tercih ederler. Alım formları genellikle kuruluşların web sitelerinde bulunur, böylece tedavilerinize başlamadan önce ihtiyaçlarınızı açıklayabilirsiniz.

Çevrimiçi terapistler profesyonel olarak eğitilmiş veya kendi kendini eğitmiş olabilir; ve çoğu ne yaptıklarını ve müşterilerine etkili bir şekilde nasıl davranacaklarını bilmektedirler.Bazı kendi kendini eğiten çevrimiçi terapistler, hastalarını tedavi ederken psikoeğitim ve BDT gibi yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanırken diğerleri Bilişsel Davranış Terapisi (CBT) gibi tek bir yönteme odaklanır.

Online Terapi- Online Aile Terapisi Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Çevrimiçi terapiler için standart bir format yoktur, çünkü her hastanın terapisti ile sosyal medya platformları aracılığıyla iletişim kurarken kendine özgü ihtiyaçları vardır. Örneğin, bazı hastalar Skype üzerinden haftalık seansları tercih ederken, diğerleri terapistleri ile e-posta veya kısa mesaj yoluyla haftalık toplantıları tercih etmektedir.Müşterilerin ihtiyaçları farklı durumlar ve ortamlarda büyük değişiklikler gösterdiğinden, tedavileriniz sırasında sizin için en iyi olanı bulmanız gerekmektedir. Terappin bu noktada kendi platformu sayesinde kaliteli ve güvenli online görüşme imkanı sağlamaktadır.

Online Terapi- Online Aile Terapisi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Çoğu durumda, çevrimiçi terapiler, sahip olduğunuz zihinsel bozukluklarla ilgilenmez, bunun yerine kaygı, depresyon, yeme bozuklukları veya madde bağımlılığı sorunları gibi kişisel sorunlarınıza odaklanır. Bununla birlikte, bazı kuruluşlar, obsesif-kompulsif bozukluk tanısının neden olduğu kaygı, kronik ağrı veya cinsel travma sorunlarının neden olduğu depresyon gibi kişisel sorunlarla bağlantılı olarak belirli zihinsel bozuklukları tedavi etmektedir.

Bazı hastalar, önceki seanslardan kendilerini iyi tanıyan bir terapistle yüz yüze görüşmenin getirdiği profesyonel baskı olmadan özel duygularını paylaşmakta daha rahat hissettikleri için bu yaklaşımı tercih ederler. Örneğin, bir hasta, ameliyattan kurtulması sırasında sakatlık ödeneği almaya uygun olduğundan emin olmak için önce işvereniyle e-posta yoluyla iletişime geçmedikçe, obsesif kompulsif eğilimleri nedeniyle işinden kovulma konusundaki korkularını rahatça paylaşabilir.

 

 

 

Online Terapi- Online Aile Terapisi Hizmetlerinin Faydaları Nelerdir?

Akıl sağlığı, zihninizin veya duygularınızın durumudur. Ruh sağlığı sorunları olan kişilerde depresyon, anksiyete ve madde bağımlılığı gibi sorunlar olabilir. Ruh sağlığı sorunlarının tedavisi, yardım arayan insan sayısı arttıkça son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Çevrimiçi terapi hizmetleri, ruh sağlığı tedavisi için uygun ve özel bir ortam sağlamaktadır.Bilişsel davranışçı terapi (CBT) ve diyalektik davranış terapisi (DBT) gibi birçok geleneksel terapi biçimi de çevrimiçi kullanım için uyarlanmıştır.

Online terapi hizmetleri, ruh sağlığı tedavisi için uygun ve özel bir ortam sağlar. İnternetin, mahremiyet sağlama, özel bilgilere erişim ve aidiyet duygusu gibi akıl hastalıklarının tedavisi için birçok potansiyel faydası vardır. Birçok çevrimiçi terapist, kendi kendine yardım kitapları ve videoları aracılığıyla akıl hastalığı olan kişilere pratik çözümler sunmaya odaklanır. Bazı çevrimiçi terapistler, tedavi sırasında destek ve teşvik sağlamak için benzer koşullara sahip kişileri birbirine bağlayabilen grup oturumları da sunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor