Örgü Örmek İçin İp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü Örmek İçin İp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü Örmek İçin İp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Örgü Örmek İçin İp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? hande erol
Bu içerik 553 kez okundu.

Örgü Örmek İçin İp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hobi amaçlı en çok tercih edilen örgü, aynı zamanda giyim ve kullanışlı eşya konusunda çok fazla olanak sunuyor. Örgü çeşitlerinin kategorisine ve kullanım alanına göre iplik çeşitleri bulunuyor. İp seçiminde özellik olarak en uygun tercihte bulunmak, kullanışlılık ve dayanıklılık konusunda avantaj sağlamaktadır.

En çok kadınların rağbet gösterdiği örgü örmek, kimilerine göre eğlenceli bir hobi niteliği taşırken, kimlerine göre de etkili bir terapi özelliğindedir. Kaliteli vakit geçirirken emek verilen örgünün de kayda değer güzellikte olması için kaliteli ve örgünün türüne uyumlu ipler seçilmelidir.

Örgü İpi İle Model Arasındaki Uyumun Önemi

İp satan tuhafiyeler ve online satış siteleri ziyaret edildiğinde örgü ipi ve daha pek çok iş için ip seçeneği bulunuyor. Sadece ipin parasal karşılığı olarak düşünmemek, ortaya konacak emeğinde boşa gitmemesi için örgü ipi ile yapılmak istenen modelin uyumu çok önemlidir. Zarif bir şal ya da koltuk örtüsü örmek için çok kalın olmayan Nako ipler idealdir. Gereksiz kalınlıkta ip seçimi modelin görünmesini engelleyeceği gibi kaba bir görüntüde olmasına da neden olur.

Örgü ipini ideal özellikte aldıktan sonra ipin kalınlığı ile eş değer şiş ve tığ seçimine de dikkat etmek gerekiyor. İnce bir ip için kalın bir şiş kullanmak örgünün düzgün durmasını engeller ve örgü salaş bir şekilde ilerler.

Kaliteli Örgü İpi Kullanmanın Avantajları

Her bütçeye ve örgü türüne uygun kalite çeşitliliği kapsamında ipler bulunuyor. Ham maddesi yün ve pamuk ağırlıklı olan iplerin kaliteli olduklarından söz edebilirken, naylon ve polyester karışımı iplerin kalitesi tartışılır niteliktedir. Bu sebeple birinin üzerinde ya da örgü dergilerinde gördüğünüz emek dolu bir örgü için ipin en kaliteli olanını tercih etmekte fayda vardır.

Pek çok kişinin bu alanda tercihi olan Kartopu iplerinin kalitesinden emin olarak Hobi Burada adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bebekler için en çok yapılan örgü yelek ve ceketler, hassas olan ciltlerine temas edecek olan örgü giysinin ip kalitesi bu açıdan da önemlidir. Sadece bebek kıyafetlerine yönelik kategorize edilerek satışa sunulan ipler ideal yumuşaklığı ve kalite hissini fazlasıyla veriyor.

Örgü İpi Üzerindeki Açıklamalar İyi İncelenmeli

Örgü ipi seçmek için uzman olmaya gerek olmadan her ipin üzerinde detaylı açıklamaların bulunduğu etiketleri iyi incelemek gerekiyor. İpin hangi hammaddelerden elde edilerek yapıldığı ve hangi örgüler için uygun olduğu gibi birçok detayı ilk kez iplik alışverişi yapacak olanlar bile kolaylıkla yapabilir.

El emeği ile harmanlanarak ortaya çıkarılan şık bir örgü kıyafetin ipin özelliklerine göre nasıl temizlenmesi ve dayanıklı şekilde kullanılmasına dair birçok öneriyi bu etiketlerde bulabilirsiniz. Üstelik yapılan örgü için yeterli gelmeyen ipin kendine özgü belirlenmiş numarası üzerinden aynı renk tonundaki ip rahatlıkla bulunabiliyor.

Her Bütçeye Hitap Eden Örgü İplikleri

Bin bir zorlukla çıkarılan örgü modelleri için ipin en kalitelisini seçmek bu alanda uzmanlaşmış kişilerin gözünden kalmayan önemli bir detay. Fiyat konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan mutlaka en iyisi olsun isteyenler için kaliteli çok fazla ip markası ve seçeneği bulunuyor.

Ekonomik olması ve keyif veren bir aktivite olması nedeniyle genellikle kış aylarının vazgeçilmezi sayılan örgü örmek için öncelikle bütçenizi, sonrasında da ne öreceğinize karar verdikten sonra ipin çeşidine karar vermelisiniz.

Mevsimine Göre Örgü İpi Seçimi

Örgü her mevsim keyifli bir aktivitedir ancak mevsimine göre iplik seçimi yapılan işten alınan keyfin katlanmasını sağlar. Örneğin yazın sıcak günlerinde yün ağırlıklı bir örgü ipinden kıyafetler örmek sıkıcı ve olabilir. Yaz aylarında daha çok hediyelik eşya ağırlıklı olarak yapılan örgüler için makreme ipi ellerin terlemeden kolayca örgünün yapılmasına olanak sunar.

Kulanım aşamasında da kış aylarında kazak, bebek yelekleri ve atkı gibi pek çok örgü seçeneği arasından dilediğinizi yapabilirsiniz. Günümüzde en çok bebek örgülerine yönelik organik özellikteki ipler satışa sunuluyor. Örgü ipi sektörünün önde gelen markalarının piyasaya çıkardığı bu ürünler uzun yıllar yıpranmadan dayanıklı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Sizde marka örgü iplerini en güvenli şekilde sipariş etmek için Hobi Burada adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!