Range Rover modellerinde hayati hata

Range Rover modellerinde hayati hata
Range Rover modellerinde hayati hata hande erol

Emniyet kemerleri belki de araçlardaki en önemli güvenlik ekipmanı. Bu sistemler kaza anında hava yastıkları ile birlikte çalışarak birçok yaralanmanın önüne geçiyor. Emniyet kemerlerinde yaşanabilecek küçük bir arıza ise hayati sonuçlar doğurabiliyor.

İngiliz üretici, geri çağırma nedeni olarak emniyet kemerlerinin kilit mekanızmasını gösterdi. Hatalı çalışan bu mekanızmanın kaza anında yolcuların hayatını tehlikeye atabileceği bildirildi. Buna göre 29 Nisan ile 17 Ekim 2016 tarihleri arasında üretilen 5.553 adet Range Rover ve 9.259 adet Range Rover Sport modeli geri çağırılıyor.

Araçlardaki sorun, uygun kilitlenme mekanizmasına sahip olmayan emniyet kemeri tertibatından kaynaklanıyor. Bu parçanın doğru G kuvveti altında zaman zaman kilitlenmediği belirtiliyor. Bu durum bir kaza sırasında emniyet kemerinin etkin olarak çalışmasının önüne geçerek yaralanma riskini arttırıyor.

İngiliz üretici, 3 Haziran 2022 tarihinden itibaren araç sahiplerine konu hakkında bilgi verecek. Araç sahiplerinden otomobillerini en yakın servis merkezine götürmesi istenecek. Bir teknisyen emniyet kemeri tertibatını kontrol edecek ve gerekirse, teknik özellikleri karşılayan yeni bir parça ile ücretsiz değişim sağlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor