Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Tugrul Demir
Bu içerik 64 kez okundu.

 

Saç ekimi uygulaması kişiye özel yapılır ve saç ekimi fiyatları farklılık gösterir. Saç ekim işlemlerinde yapılan teknik ve yöntemler değişkenlik gösterebilir. Mantık her zaman için aynıdır. Fakat kullanılacak olan yöntemlere göre bazı durumlarda farklılık görülmesi normal olarak karşılanır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimine başvuran kişilerin çoğu seyrek saç ve kellik sorunu yaşayanlar olarak bilinir. Burada meydana gelen saç sorunu tedavisi için saç nakli, en doğru ve tercih edilmesi gereken uygulamalardan biri olarak bilinir.

Teknik ve yöntem bakımından farklılık gösterdiği için uzman hekimler tarafından karar verilerek, işlem gerçekleştirilir. Kişiye özel yapılır ve saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kullanılacak olan yöntem ve teknik bakımından değişkenlik gösteren saç ekiminde mantık her zaman için aynı olacak şekilde bilinir. İşlem ve donör bölgesine karar verilmesi sonucunda anestezi uygulamasına geçilir. Anestezi uygulaması sayesinde bölge uyuşturulur ve hastanın ağrı çekmesinin önüne geçilir. Daha sonra greft toplama işlemi gerçekleştirilir. Greftlerin ekimi için kanallar açıldıktan sonra ekim işlemleri gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ektirmeye karar verecek olan kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü burada kellik ve seyrek saç sorununu gidermek için vücut gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Erkeklerin ve kadınların başvurabileceği tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinir. Kişiye özel yapılır ve saç ekimi fiyatları bu sebepten dolayı farklılık gösterir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Yapılacak olan safir saç ekimi işlemleri altı aşamadan oluşur. Bunlar; hazırlık aşaması, planlama işlemi, anestezi uygulaması, greft toplama işlemi, kanalların açılması ve son olarak da kıl köklerinin ekimini gerçekleştirmek için yapılacak olan işlem olarak bilinir.

Safir Ekimi Öncesi

Saç ekim işlemlerinden önce mutlaka saçın temiz olduğundan emin olunması gerekir. Çünkü saçın kimyasal ürünle birleşmemiş olması gerekir. Nakil işlemlerinin engellenmesine neden olabilir. Saç kremi, saç spreyi gibi ürünleri kullanmamaya dikkat edilir. Safir saç ekimi öncesinde ki 15 günlük süreçte alkol, sigara, bitki çayı, kafein gibi tüketimine ara verilmesine dikkat edilir.

Safir Ekimi Sonrası

Saç nakli yapıldıktan sonra ağız spor ve egzersizlerden kaçınmak gerekir. Çünkü terleme sonucunda kafa derisine nakli yapılan kıl köklerinin tutunması mümkün olmayabilir. Bu yüzden istenen sağlıklı durum elde edilemez hale gelir.

Havuza, denize ve hamama girme gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Kıl köklerinin zarar göreceği bir durumlardan biridir. Safir saç ekimi işlemden sonraki süreçte kimyasal saç bakım ürünlerinin kullanımına ara verilmesi büyük önem taşır.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan dhi saç ekimi işlemlerinde kullanılan özel cihaz ve ekipmanlar vardır. Oldukça dikkat ve hijyen gerektiren bir işlem olarak bilinir. Kullanılan ekipmanların maliyetli olması sebebiyle oldukça dikkat çeken uygulamadır.

Yapılacak olan saç ekimi işleminde ilk olarak özel cihazlar ile kıl kökleri toplanmaya başlanır. Kıl kökleri bu cihaz yardımı ile gevşetilmesi sonucunda tek tek toplanır.

Toplanan greftler değişkenlik gösterdiği için sınıflandırması yapılır. Sınıflandırma yapılması sonucunda doğru açılarda ve doğru yönlerde olacak şekilde saç nakli yapılır. Açı ve yön oldukça önemlidir. Saç ekiminin doğal ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için büyük önem taşır.

Toplanan ve sınıflandırılan kıl köklerinin implanter kalemi yardımı ile ekimi yapılır. İşlem tek tek yapıldığı için zaman alan bir uygulama olarak bilinir. İşlemde kesiye başvurulmadan bu şekilde devam ettirilmiş olur.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç nakli işlemleri yapılmadan önce uzman hekimin kontrolünde ön muayene gerçekleştirilir. Ön muayene sonucunda test ve tahliller istenir. Hastanın herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığına bakılır.

Eğer herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmadıysa saç nakli için gerekli olan çalışmalar başlatılır. Dhi saç ekimi için seyrek saçlı olanlar veya kellik sorunu yaşayan kişilerin başvurabileceği tedavi yöntemlerinden biridir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç nakli işlemleri yapılmasına karar verilmesi durumunda genelde merak edilen konulardan biri fiyatlandırma bilgisidir. Fiyatlandırma bilgisi her yerde değişkenlik gösterir. Kullanılan ekipman veya işlemin yapıldığı merkez; fiyat bilgisinin belirlenmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda toplanan greft sayısına göre de fiyat bilgisi değişkenlik gösterir. Kullanılacak olan teknik ve yönteme göre fiyatlandırma yapılır. Burada dhi saç ekimi fiyatları hakkında güncel bilgi almak için işlemin yapılacağı merkezle görüşme yapılması önem taşır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi