Samsung’dan şeffaf ekranlı yuvarlanabilir telefon geliyor

Samsung’dan şeffaf ekranlı yuvarlanabilir telefon geliyor
Samsung’dan şeffaf ekranlı yuvarlanabilir telefon geliyor hande erol

Katlanabilir akıllı telefon pazarında payını arttırmak isteyen Samsung’un yuvarlanabilir ekranlı telefonları araştırdığını biliyoruz. Fakat son patent başvurusu, Samsung’un hem yuvarlanabilir hem de şeffaf ekranlı projesini ortaya çıkardı.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) gönderilen son patent çalışması, Samsung’un akıllı telefonların geleceği için neler düşündüğünü ortaya koyuyor. Yuvarlanabilir ekranlı başvuruda şeffaf bir bölümün olduğuna dikkat çekildi.

Dikey veya yatay fark etmeksizin her iki durumda da ekranın dışarı doğru uzanan kısmının şeffaf olacağı söyleniyor. Bu tasarım, Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamaları için ilginç deneyimler yaratabilir.

Samsung’a göre genişletilmiş ekran bölümü, gerçek arka planı görmeye izin verirken aynı zamanda dijital nesneleri de gösterebilir. Örneğin, artırılmış gerçeklik oyununda hedefleri gerçek bir arka planda görmek veya yürürken yazışmak daha kolay hale gelecek.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3 gibi katlanabilir cihazlar, ortadan kıvrılan bir ekranın neler sunacağını az çok gözler önüne serdi. Ekranda yan yana iki uygulama olması en temel örneklerden biriydi.

Patent başvurularının çoğu zaman gerçeğe dönüşmediğini göz önünde bulundurursak, yakın zamanda Samsung’dan şeffaf ekranlı yuvarlanabilir telefon görmemiz olası değil gibi duruyor. Fakat gelecekteki teknolojiler listesine, şeffaf ekranların yanı sıra katlanabilir ve yuvarlanabilir ekranları da ekleyebiliriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor