Selçuk İnan'dan Galaxy S8 Modellerinin İmhası Konusunda Talep

Galatasaray Spor Kulübü'nün takım kaptanı olan Selçuk İnan, Samsung şirketine bir tazminat davasını açtı. Selçuk İnan S8 ismi ile tanınmakta olduğunu ve bu adın patentinin kendisinde bulunduğunu belirtti.

Selçuk İnan'dan Galaxy S8 Modellerinin İmhası Konusunda Talep
Selçuk İnan'dan Galaxy S8 Modellerinin İmhası Konusunda Talep Mahmut Şahan
Bu içerik 2090 kez okundu.

Galatasaray Spor Kulübü'nün takım kaptanı  olan Selçuk İnan, Samsung şirketine bir tazminat davasını açtı. Selçuk İnan S8 ismi ile tanınmakta olduğunu ve bu adın patentinin kendisinde bulunduğunu belirtti.

Samsung şirketinin amiral gemisi modeli olarak öne çıkan Galaxy S8 modeli 2017 senesinin başlarında tanıtılmış idi. Fakat ülkemizde  çok ilginç bir gelişme daha yaşandı ve 8 Haziran tarihi içerisinde Galatasaray Spor Kulübü'nün takımı kaptanı Samsung şirketine S8 ismi nedeni ile bir dava açtı.

Galatasaray Spor Kulübü'nün takım kaptanı 8 numaraya sahip forması sebebi ile, aynı Quaresma’nın ''Q7'' ya da Cristiano Ronaldo’nun ''CR7'' ismi ile bilinmesi gibi Selçuk İnan ise S8 ismi ile biliniyordu.


4 sene öncesinde Türk Patent ve  de Marka Kurumu‘ndan S8 ismini tecil ettirmiş olan futbolcu, Samsung şirketine göndermiş olduğu ihtarnameye bir yanıt gelmeyince şimdi ise tazminat davası açmış olduğunu resmi olarak duyurdu.

Galaxy S8 modelindeki akıllı telefonların imhasını imha edilmesini ya da telefonun üstünde yer alan markanın silinmesini istemekte olduklarını belirten İnan’ın avukatı ise, 10.000 lira  tutarında maddi ve 100.000 lira tutarında manevi olmak üzere toplamda 110.000 lira  tutarında bir tazminat davası açmış olduklarını söyledi.

İnan ile Samsung şirketinin arasında yaşanmış olan bu davanın sonuçlarını ise gelecek günlerde sizlerle paylaşmış olacak.

selçuk inan samsung galaxy s8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi