Sosyal Medya Akımları!

Gelişen dönem içerisinde hayatın gerçekliği sosyal medyaya da yansımaya başladı. Artık insanlar hayatlarında olan her şeyi sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşmaya ve binlercesine görünür olmaya müsaitler. Bu aşamada da elbette sosyal medyanın da hayatta kattığı bazı durumlar var. İnstagram ve TikTok üzerinden yeni akımlar adı altında yapılan paylaşımlar dünyayı kasıp kavuruyor. Haritada bir bölgede çekilen bir video, kısa süre içerisinde akım haline gelebiliyor ve herkes, bu akımları takip ederek benzer videolarını çekiyorlar.

Sosyal Medya Akımları!
Sosyal Medya Akımları!
Bu içerik 281 kez okundu.

Videoların içerikleri farklılık gösteriyor. Kimi zaman topum yararına bir akım ile karşı karşıya kalabileceğiniz gibi kimi zaman da yapılması tamamen yanlış içeriklerin kullanıldığını da görebiliyorsunuz. İşte bu noktada da sosyal medya akımlarının gücünü görmek çok mümkün. İnsanlar zaman zaman birbirlerini takip ederken nereye doğru gittiklerini de önemsemiyorlar. Özellikle İnstagram ve TikTok bünyesinde oluşan bu sürü psikoloji sadece gençleri değil yetişkin ve yaşlı bireyleri de etkiliyor. 

Sosyal medya bünyesinde, TikTok ve İnstagram’da çocuklar yetişkinleri değil, yetişkinler çocukları takip ediyorlar.  Artık hemen hemen her yaştan insan, fazla beğeni ve fazla izlenme alma hevesi ile olmayacak şeylere evet diyebiliyor. Bu akımlar, çoğu insan için şaşkınlık yaratırken, büyük bir kitleye de normal geliyor. Yani giderek daha da büyük dalgalar halinde yayılan akımlar, şu anda TikTok ve İnstagram’ın can damaları halinde duruyor.

Sosyal Medya Akımları Herkesin İlgisini Çekiyor!

TikTok uygulaması içerisinde ilerleyiş, bir akımın bulunması ve insanların bu akımlarla beraber videolar çekmesiyle ilerliyor. Bu kısımda da karşınıza çıkabilecek onlarca örnek mevcut. İnsanlar, akım olan her şeyi tekrarlamayı ve tüm dünyanın dönem dönem farklı videoları benimsemesine göz yumuyorlar. Çünkü bir akım olduğunda, sosyal medya içerisinde bunu uzun uzun görebiliyorsunuz. 

Aynı şekilde İnstagram bünyesinde de bu durum mevcut. İnsanlar özellikle tanınmış kişilerin başlattıkları akımlara uyum sağlıyorlar. Bu kimi zaman bir dans videosu, kimi zamanda bambaşka bir içerik olarak karşınıza çıkabiliyor. İnsanların tüm bu konularda ilgili olduğunu söylemek gayet mümkün. 

İnstagram Ve TikTok Akımları Zararlı Mı?

Sanal dünya ile gerçeklerin iç içe girdiğinden bahsetmek gerekirse, artık sosyal medya uygulamalarında yapılanlar orada kalmıyor. İnsanlar, sosyal medyayı kendi hayatlarıyla bağdaştırdıkları için ve günlük hayatta da sosyal medya beğenilerini ve paylaşımlarını takıntı haline getirdiklerinden ötürü kimi zaman büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Yani İnstagram ve TikTok uygulamalarının bu aşamada bireylere zarar verdiği söylenebilir.

Ancak kullanımları eğlence dozunda bırakan ve sanal ve gerçeklik kavramını ayırt edebilen kişiler için durum tam da böyle değil. Bu tarz kişilerde sosyal medya kullanımları ile ilgili bir zarar durumu ile karşı karşıya kalınmıyor. Bu yüzden hem TikTok hem de İnstagram için kullanım bilincinin sağlanması oldukça önemli. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!