Tamamen çerçevesiz telefon

Tamamen çerçevesiz telefon
Tamamen çerçevesiz telefon hande erol

Bir dönem akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketleri arasında gösterilen, ancak 2019’da ABD tarafından kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yarattığı tahribatın yaralarını sarmak için yoğun mesai harcıyor. Bu süreçte ABD’ye bağlılığını minimuma indirmek için HarmonyOS işletim sistemini piyasaya süren şirket, son dönemde kısıtlamalar nedeni ile yaşanan işlemci sıkıntısını da çözmeye çalışıyor.

Gelişen teknoloji ile yıllar öncesinde kullandığımız tuşlu telefonlar, yerini dokunmatik ekranlı, parmak izi okuyabilen ve yüz tanıyabilen modellere bıraktı. Bu kapsamda 2022 itibariyle çerçeveli akıllı telefonların hayatımızdan tamamen çıkması ve yerini çerçevesiz ekranlara sahip modellerin gelmesi bekleniyor.

Yaptırımların gölgesinde çalışmalarını sürdüren Huawei, geçtiğimiz günlerde tamamen çerçevesiz ve yüzde 100’e yakın ekran gövde oranına sahip bir telefon patenti aldı. Patent görsellerine baktığımızda ise cihazda herhangi bir ön kamera görmüyoruz. Burada ekran altı kamera ya da pop-up kamera kullanılması kuvvetle muhtemel.

Akıllı telefonun ekranı haricinde günümüz modellerinden herhangi bir farkı bulunmuyor. Aynı şekilde alt tarafta USB-C girişi, sağ tarafta ses açma kapama ve güç düğmesi gibi detaylar karşımıza çıkıyor. Tabii Huawei’nin aldığı çerçevesiz akıllı telefon patentinin hayata geçip geçmeyeceği ise şu an için belli değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor