Tesla’dan kritik hata

Tesla’dan kritik hata
Tesla’dan kritik hata hande erol

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket müşterilerine sunduğu performans ve otonom sürüş teknolojileriyle çok seviliyor. Bu sayede şirket, dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Tesla, geçtiğimiz günlerde Boombox özelliğinde meydana gelen sıkıntı nedeniyle 600 bin aracını geri çağırmıştı. Bu geri çağırma, bilinenin aksine yazılımsal olarak gerçekleştirilmişti. Şimdi ise şirket, 2021-2022 yılında üretilen Model X‘ler için yeni bir geri çağırma yayınladı. Yayınlanan bilgilere göre bu geri çağırmadan tam olarak 7.300 araç etkileniyor.

Tesla tarafından yapılan açıklamada dahili testlerde anormal performans gözlemlendikten sonra yan hava yastığı sorununun keşfedildiğini söylendi. Yapılan testler sırasında camlar açıkken aracın yan hava yastıklarının planlandığı gibi açılmadığı belirlendi. Bu sıkıntılı açılma sonucu kaza anında birçok kişide yaralanmalar meydana gelebilir.

Özellikle son günlerde artan talep neticesinde şirketin üretimlerinde büyük oranda artış meydana gelmişti. Üretimdeki artış sonucunda şirketin geri çağırmaları artış gösterdi ve araçların üretim kalitelerinde düşüş yaşandı. Bu durum, şirketi büyük oranda etkilemese de ilerleyen zamanlarda şirketin başına dert açabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor