Toshiba Şirketi Vestel Şirketini Kabul Etmedi

Toshiba şirketi, TV kısmını bir Çin firması olan Hisense şirketine sattığını resmen duyurdu. Bilmiş olduğunuz gibi firmanın TV kısmını almayı isteyenlerin arasında yerli üreticilerimizden Vestel de bulunuyordu.

Toshiba Şirketi Vestel Şirketini Kabul Etmedi
Toshiba Şirketi Vestel Şirketini Kabul Etmedi Mahmut Şahan
Bu içerik 1199 kez okundu.

Toshiba şirketi, TV kısmını bir Çin firması olan Hisense şirketine sattığını  resmen duyurdu. Bilmiş olduğunuz gibi firmanın TV kısmını almayı isteyenlerin arasında yerli üreticilerimizden Vestel de bulunuyordu.

Resmi  durumdaki duyurunun açıklanmasından hemen sonra Vestel, KAP’a  çok özel durum açıklamasında bulunarak satışın bir farklı şirkete yapıldığını açıkladı. 

113 milyon dolar tutarındaki anlaşma ile firmanın TV kısmı artık Hisense'nin çatısı altında yolunu sürdürecek. Gelmiş olan raporlar firmanın bu satıştan sonrası nükleer iş alanı içersindeki kayıplarını  hızlı bir şekilde telafi etmek amacıyla kullanacağı şeklinde. Bu esnada Avrupa’da firmanını TV modellerini ise Vestel şirketinin satmakta olduğunu da belirtmemizde çok büyük bir yarar var.

Bu esnada TV kısmını satmış olan ilk Japon teknoloji firması da Toshiba şirketi değil. Geçmiş olduğumuz sene içerisinde Sharp şirketi, 3.5 milyar dolar tutarındaki bir anlaşma ile birlikte  Tayvan merkezli  bulunan elektronik üreticilerinden Foxconn‘a satılmış idi.  Bakalım gerçekleşen bu satın alımdan sonra TV modelleri içerisinde herhangi bir yenilik ya da satış stratejisi içerisinde bir değişiklik görebilecek miyiz. Firmanın yalnızca TV değil öteki birimlerindeki pek çok ürünü de, uzun bir süredir ülkemiz içerisinde resmi bir şekilde satılmamakta. Fakat tabii ki de global bir şekilde ürün grupları durmayı sürdürüyor.

toshiba vestel hisense
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi