Toyota’dan şoke eden üretim hatası

Toyota’dan şoke eden üretim hatası
Toyota’dan şoke eden üretim hatası hande erol

Otomobil şirketleri, araçlarını sürücünü güvenliğini tehlikeye atacak bir arıza ya da hata meydana gelmesi durumunda geri çağırabiliyor. Son dönemde Tesla, Ford ve Mercedes gibi üreticiler, irili ufaklı problemler nedeniyle binlerce otomobilini servislere geri çağırdı. Bunlara bir yenisi eklendi. Ancak bu sefer durum bir hayli ciddi. Zira Toyota, üretim sürecinde yapılan kritik bir hata nedeniyle 2 bin 700 aracını geri çağırdı.

Bu kararın ardındaki neden ise akıllara durgunluk verecek cinsten. Toyota bZ4X, üretim sürecinde yapılan kritik bir hata sonrası tekerlerin yerinden çıkmasına neden olabilecek bir sorunla karşı karşıya. Bir şirket sözcüsü, BBC‘ye verdiği demeçte bu hatanın araç kontrolünün kaybedilmesine ve kaza riskinin artmasına neden olabileceğini söyledi.

Toyota bZ4X ilgili sürücüleri endişelendiren bir diğer detay ise sözcünün sorun çözülene kadar araçların kesinlikle kullanılmamasını söylemesi oldu. Ayrıca BBC’ye göre şirketin ürettiği tüm bZ4X modelleri geri çağrılmadı. Burada belirli bir grubun üretiminde hata yapıldığı düşünülüyor.

Toyota, yayınladığı bildiri öncesi düzenleyici kuruluşlara hatayla ilgili gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını söyledi. Aynı zamanda konuyla ilgili şirket içinde detaylı bir soruşturmanın başlatıldığını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor