Türk filmi, Netflix’te zirvede

Türk filmi, Netflix’te zirvede
Türk filmi, Netflix’te zirvede hande erol
Bu içerik 455 kez okundu.

Netflix, düzenli olarak yayınladığı ‘en çok izlenen diziler ve filmler’ listesinin güncel sürümünü paylaştı. Dijital yayın platformu, 24 Ocak – 30 Ocak tarihlerini kapsayan hafta en çok izlenen İngilizce olan ve olmayan diziler ile İngilizce olan ve olmayan filmleri kullanıcıların erişimine açtı.

Bu haftaki Global Top 10 listesinde, başrolde Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin ve Selim Erdoğan’ın yer aldığı Babamın Kemanı dikkatleri topladı. Andaç Haznedaroğlu’nun yönettiği BKM yapımı müzikal film, platformun ‘İngilizce olmayan filmler’ kategorisinde birinci sıraya yerleşerek 9 yapımı daha geride bıraktı.

Babamın Kemanı; Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, Güney Afrika, Portekiz başta olmak üzere 58 ülkede Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başardı. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Yener Sezgin’in de kadroda yer aldığı film Türkiye’de 1. sıradaki yerini korurken; peşinden Red Notice ve Don’t Look Up geliyor.

Film, babasını kaybeden Özlem adlı küçük kızın, ünlü bir keman virtüözü olan amcasının yanına taşınmak zorunda kalmasıyla başlayan hayat macerasını konu alıyor. Sahip oldukları müzik tutkusuyla ortak paydada birleşen ikili, birbirlerine ısınmaya çalışırken başlarından geçen türlü olaylar izleyiciye drama tadında aktarılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!