Twitter’ın yeni düzenlemesi

Twitter’ın yeni düzenlemesi
Twitter’ın yeni düzenlemesi hande erol
Bu içerik 818 kez okundu.

İki gün önce Twitter’ın yeni hissedarlarından olan Elon Musk, hesabından bir anket yayınladı. Kullanıcılarına paylaştıkları Tweetleri düzenleyip, düzenlemek istemediklerini sordu. Kullanıcılar ise uzun bir zamandır tartışma konusu olan bu konuya çoğunlukla düzenlemek istedikleri cevabını verdi.

Yeni bir Tweet düzenleme opsiyonu koymak dışarıdan bakıldığında kolay gözüküyor olabilir. Ancak kolay gözüken bu güncelleme de çok dikkatli olunması gerekiyor. Örneğin hakaret içerikli bir paylaşımın tekrardan düzenlenmesi ile verilen yanıtların çok saçma bir şekilde ortada kalabilmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz sorunun çözümü Facebook ve Slack gibi uygulamalarda olan bir gönderideki değişikliklerin geçmişini görüntüleyebilecekleri düzenleme günlüğü olabilir. Facebook, 2012 yılından itibaren kullanıcılarına gönderilerine düzenleme izini veriyor. Ancak kullanıma sunulduğundan beri dolandırıcılar tarafından düzenli olarak kötüye kullanılan bir özellik haline geldi.

Facebook’un gönderi düzenleme özelliği, kullanıcıları dolandırmak için kurulan sayfaların işini kolaylaştırdığı aşikar. Örneğin, bir kullanıcı önceki Tweetlerinde başarılı analizler yaptığını iddia ederek düzenleme yöntemiyle insanları daha kolay bir şekilde dolandırabilir.

Bu dolandırma yönteminin önüne geçmenin tek yolu yukarıda bahsettiğimiz düzenleme günlüğü özelliği. Ancak insanlar, paylaşımlarında yazım yanlışı yaptıklarına bu kısımdan ulaşılabilmesinden pek de memnun olmayabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!