Ukrayna bağış kampanyası

Ukrayna bağış kampanyası
Ukrayna bağış kampanyası hande erol

Apple, Ukrayna’yı desteklemek için yeni bir girişimde bulundu. Daha önce ürünlerinin Rusya’da satışını durduran ve çalışanlarının yaptığı her bağışı ikiye katlayarak gönderen Apple, şimdi de resmi platformlarından Ukrayna’yı desteklemek için UNICEF’e bağış yapmaya izin verecek.

Apple, Rusya’daki satış operasyonlarının durdurulması ve Rusya’nın devlet destekli birkaç haber kaynağının App Store’dan kaldırılması da dahil olmak üzere Ukrayna’daki krize karşı sert adımlar atmıştı. Teknoloji devinden UNICEF bağlantılı bir maddi destek daha geldi.

Apple, iTunes aracılığıyla yapılan tüm bağışların doğrudan UNICEF’in o ülkedeki hesabına (örneğin Türkiye’deki kullanıcıların bağışları UNICEF Türkiye’ye) ve Ukrayna’da savaştan etkilenen aileleri desteklemek için devam eden çabalarına gideceğini açıkladı.

Apple’ın Ukrayna’ya yönelik maddi desteği sadece bununla sınırlı değil. Devam eden çatışma hakkında “derin endişe” duyduğunu söyleyen Apple CEO’su Tim Cook, Apple çalışanları tarafından Ukrayna’ya yardım eden kuruluşlara yapılan bağışların iki katının gönderileceğini söyledi.

Apple’ın Rusya’ya karşı aldığı diğer yaptırımlar da küçümsenemeyecek boyutta. Rusya’daki Apple ürünlerinin satışlarının durdurulmasına ek olarak Rusya hariç tüm App Store’lardan Russia Today ve Sputnik News uygulamaları kaldırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor