Ünlü Şarkıcı 4.5 milyar dolar değerinde Bictoin mi çaldı?

Ünlü Şarkıcı 4.5 milyar dolar değerinde Bictoin mi çaldı?
Ünlü Şarkıcı 4.5 milyar dolar değerinde Bictoin mi çaldı? hande erol

 

Amerika’da yaşayan kendini “Wall Street’in Timsahı” olarak tanıtan ve rapçi imajı çizen Heather Morgan, 4.5 milyar dolar değerinde Bitcoin çaldı. Bunun üzerine Heather Morgan polisten kaçmak için teknoloji girişimci ve rapçi kılığına büründü.

Morgan ve Lichtenstein para aklamak ile suçlanıyor

Amerikalı rapçi Heather Morgan ve Ilya "Dutch" Lichtenstein, 2016 senesinde Bitfinex borsasının hacklendiği zaman, Bitcoinden 4.5 milyar dolar kripto para se aklamakla suçlanıyorlar.

Bitcoinin çalındığı hacker saldırısından sonra anlaşıldı

New York Wall Street'te  ikamet eden çiftin, ortaya çıkan iddiaya göre kripto para borsasına yapılan bir hacker saldırıdan sonra 119,754 Bitcoin'i,ABD ve Rusya çifte vatandaşı olan kocanın kontrolünde bulunan dijital bir cüzdana aktardığı söylendi. Hırsızlık esnasında 119,754 Bitcoin, yaklaşık olarak 71 milyon dolar değerindeydi ve seneler geçtikçe kripto paranın değerinin artmasıyla şimdi 4.5 milyar doları değerine ulaşmış. Bu iş içi kollarını sıvayan federal yetkililer, çalınan Bitcoin'in yaklaşık olarak 94,000'ini, tahmini değeri 3.6 milyar dolarını kurtarmayı başardılar.

Kurtarılan para hak sahiplerine verilecek

Federal yetkililere göre hükümet, çalınan paraları hak sahibine iade etmeye çalışacak. Morgan ve Lichtenstein çifti Salı sabahı Manhattan’da gözaltına alındı. Fakat Lichtenstein takip edilebilir GPS ile 5 milyon dolar teminat karşılığında serbest  bırakıldı. Morgan ise aynı hükümle 3 milyon dolar karşılığında mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor