Uzmanlardan Boris Johnson’a açılım tepkisi: Kumar oynuyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un İngiltere'nin ekonomisini corona virüsü yasaklarının ardından 19 Temmuz'da yeniden açacak olması şimdiye kadar tavsiyelerini dinlediği bazı bilim insanlarının tepkisini çekiyor.

Uzmanlardan Boris Johnson’a açılım tepkisi: Kumar oynuyor
Uzmanlardan Boris Johnson’a açılım tepkisi: Kumar oynuyor
Bu içerik 457 kez okundu.

Dünyanın en yüksek aşılama oranlarından birisine sahip olmasına rağmen şu anda İngiltere’de yeni bir corona virüsü dalgası yaşanıyor. Reuters’ın analizine göre Johnson kumar oynayarak ülkeyi yeniden yasaklar ile kapatmak yerine deyim yerindeyse ülkenin aşıların delta varyantı karşısındaki direncini test edileceği bir ortama dönüştürerek virüsle yaşamayı tercih ediyor.

Johnson daha bulaşıcı varyant nedeniyle binlerce insanın daha ölebileceği uyarısında bulunduktan sonra yasakların kaldırılacağı “özgürlük gününü” bir ay erteleyerek daha fazla insanın aşılanmasına fırsat tanıdı. Yetişkinlerin %86’sına ilk doz, üçte ikisine de iki doz  aşı yapılan İngiltere’de 19 Temmuz’da yasaklar kaldırılacak.

‘ERTELEMEK ZAMAN KAZANDIRIR’

Geliştirdiği model ile yasakların kaldırılacağı tarihin ertelenmesinde rol sahibi olan Imperial College epidemiyologlarından Anne Cori ülkenin artan vaka sayılarıyla yaşayabileceğini söylemek için henüz erken olduğunu söyledi. “Özgürlük gününün” yeniden ertelenmesinin fayda sağlayacağını söyleyen Cori, Reuters’a yaptığı açıklamada, “Bence ertelemek zaman kazandırır ve bulaşı azaltmak için atabileceğimiz başka adımlar da mevcut” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!