Volkswagen’dan elektrikli Passat

Volkswagen’dan elektrikli Passat
Volkswagen’dan elektrikli Passat hande erol
Bu içerik 195 kez okundu.

Volkswagen, artan elektrikli araç talepleri nedeniyle yeni üretim tesisi kuracağını açıkladı. Şirket, sadece elektrikli araç üretilecek tesiste ilk olarak Volkswagen Trinity modelini üreteceklerinin müjdesini verdi.

2.2 milyar dolar bütçe ile kurulacak üretim tesisinin inşaatına 2023 yılında başlanacak. Wolfsburg’un Warmenau bölgesinde başlanacak inşaatın kısa sürede biteceği tahmin ediliyor.

Ford, geçtiğimiz aylarda üretim tesislerini böleceğini açıklamıştı. Elektrikli araçları farklı tesistlerde üreteceklerini açıklayan şirket, Volkswagen ile aynı pazar stratejisini hayata geçirecek.

Çalışmalarına başlanan Trinity Sedan modeli, yaklaşık 700 km menzil sunacak. Passat modeline benzer boyutlar ile üretileceği belirtilen model, D segmenti elektrikli araç pazarında yerini alacak.

Seviye 4 otonom sürüş sistemi için ar-ge sürecine devam eden Volkswagen, 2026 yılında Trinity modeliyle birlikte tam otonom sürüş sunacak. Yeni modelin Volkswagen tarafından geliştirilen SSP elektrikli araç platformunu kullanan ilk araç olacağı belirtiliyor.

Volkswagen markasının Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Christian Vollmer, “Yenilikçi ve sürdürülebilir üretim konseptlerine odaklanıyoruz. Warmenau’da yeni bir fabrika inşa etmek, bize mevcut fabrikayı geleceğe uygun hale getirme fırsatı veriyor. Trinity, tamamen yeni bir tür düşünce, üretim ve işbirliğini temsil ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!