Volkswagen’e şok suçlama

Volkswagen’e şok suçlama
Volkswagen’e şok suçlama hande erol
Bu içerik 486 kez okundu.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, otomobil sahiplerine birçok teknolojiyi sunuyor. Bu teknolojiler arasında birçok sensör, dokunmatik multimedya ekranları ve Wi-Fi bağlantı noktaları bulunuyor.

Özellikle çip krizinin etkileriyle birlikte markalar birbirilerine daha fazla ihtiyaç duymaya başladılar. Tam da böyle bir zamanda Volkswagen’in başı Acer’la dertte. Acer, Volkswagen’in kendi teknolojilerini lisanssız bir şekilde kullandığını iddia ediyor.

Acer’a göre Volkswagen, Tayvanlı teknoloji şirketinin patentini elinde bulundurduğu 4G mobil çiplerini kullanıyor. Amerika’da açılan davada Acer mahkemeye bu durumla ilgili belgeleri sunmuş ve lisansın olmadığını belirtmiş. Bu çipler şu an da şirketin en önemli elektrikli modellerinden ID.4, Atlas, Golf ve birkaç diğer modelinde kullanılıyo

Çip krizi gibi bir süreçte birçok otomobil sektörüyle ilgili olmayan markaların piyasaya girmesi ilerleyen dönemlerde bu tarz telif davalarının artabileceğini gösteriyor. Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Toyota ve Honda gibi büyük üreticilere de telif davası açılmıştı. Özellikle bu davanın sektör için büyük bir örnek teşkil edeceği düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!