Windows 10'un Yeni Güncellemesinde Tam 30 GB Veri Kalıyormuş

Windows 10 işletim sisteminin Fall Creators Updatesi bir takım yeni özellik ve iyileştirmelerle beraber geldi. Öte taraftan, bu yapılan güncellemenin kurulum dosyalarının ise tam 30 GB boyutunda bir veri bırakmakta olduğunu biliyor muydunuz?

Windows 10'un Yeni Güncellemesinde Tam 30 GB Veri Kalıyormuş
Windows 10'un Yeni Güncellemesinde Tam 30 GB Veri Kalıyormuş
Bu içerik 1839 kez okundu.

Windows 10 işletim sisteminin Fall Creators Updatesi bir takım yeni özellik ve iyileştirmelerle beraber geldi. Öte taraftan, bu yapılan güncellemenin kurulum dosyalarının ise tam 30 GB boyutunda  bir veri bırakmakta olduğunu biliyor muydunuz?

İlk önce Windows işletim sistemi ile ilgili kurulumunuzun ne kadar yeni bir durumda olduğuna ve daha önceki güncelleme veyahut yeni kurulumlara göre 30 GB'lık boyutunun değişiklik gösterebilmekte olduğunu da belirtmekte yarar var. Sisteme bakarak Windows 10 işletim sisteminin 64-bit sürümünün 20 ila 35 GB'lık civarında bir yer kaplamakta olduğunu da not olarak düşmekte yarar var. Kısaca söylemek gerekir ise, yükleme dosyaları nerede ise işletim sisteminin kendi kadar büyük.
 
Bu kalan kurulum dosyalarını silebilmenin geleneksel yöntemi de, Başlat tuşuna basarak Disk Temizleme uygulamasını çalıştırabilmek veyahut Dosya Gezgini’ni açarak temizlemeyi istediğiniz sabit disk sürücüye sağ tıkladıktan sonra Özellikler seçeneğini seçmek. Burdan ise Genel sekmesi içerisinde Diski Temizle dedikten sonra alt kısımda görecek olduğunu Sistem Dosyalarını Temizle şeklindeki seçeneğini seçmeniz gerekli. Sonrasında ise istediğiniz kategorileri seçerek silme işlemini yapabilmeniz olanaklı.

Bir başka yöntem de, Ayarlar > Sistem > Depolama şeklindeki sırasını takip ederek; burada aşağıya doğru inip Nasıl Alan Boşalttığımızı Değiştir şeklindeki seçeneğine tıklamak. Burdan ise Geçici Dosyalar ve de Diskte Şimdi Yer Açın alt kısmında yer alan Windows’un Önceki Sürümlerini Sil şeklindeki seçeneklerinden ayarlama gerçekleştirebilirsiniz.

microsoft windows 10 windows 10 Fall Creators Updatesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!