8K Destekli 48 Megapiksel Tam Kare Sensör Tanıtıldı!

Günümüzde pek çok akıllı telefon üreticisi kameralarıyla fark yaratmak istiyor. Bu anlamda dünyada ilk olarak 8K destekli 48 megapiksel tam kare sensör tanıtıldı!

Ürettiği kamera sensörleriyle adından söz ettiren CMOSIS kamera lens sektörünün endüstrinin ilk global enstantene 48 megapiksel CMOS tam kare görüntü sensörünü tanıttı. Saniyede 30 kare 8K görüntü işleyebilen sensör, daha önceden CCD sensörlü makinelerin sunmuş olduğu ultra yüksek çözünürlük kalitesini CMOS sensörlü makinelerin de faydalanmasını sağlıyor.

Fiyatı Cep Yakıyor!

CMOSIS’in CMV50000 adını taşıyan bu sensör ile birlikte düşük gren, yüksek kare hızlarına ve daha dinamik aralıklara imkan sağlanıyor. Sensör tam çözünürlükte 12 bir piksel derinliğine destek veren sensörün yüksek hızlı makine-vizyon sistemlerinde canlı yayın kameraları ve video kameraları için kullanıma oldukça elverişli olduğu belirtiliyor. Sensörün monokrom versiyonununda çıkacağı bilgisi açıklandı. Renkli versiyonunun ise bu yılın sonunda satışa çıkacağı açıklandı. Dünyada bir ilk olan bu sensörün elbette ki fiyatı cep yakıyor. Görüntü sensörünün fiyatı ise 3.450 Euro olarak açıklandı .

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı