Amazon’da satılan iPhone şarj aletleri için Apple uyardı!

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden birisi olan Amazon'da artan sahte elektronik ürünler nedeniyle Apple'da kullanıcılarını uyardı.

En büyük sanal alışveriş sitelerinden birisi kabul edilen Amazon için son dönemde farklı dedikodular gelmeye başladı. Satılan elektronik ürünlerin çoğunun sahte olduğu konusunda uyarılarda bulunulan haberlerin gerçekliği Apple‘ın da kullanıcıları sahte şarj aletleri konusunda uyarmasıyla tasdiklendi.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Amazon‘da satışan iPhone şarj aletlerinin %90’ı sahte. Apple sadece kullanıcılarını uyarmakla kalmadı Amazon’da satış yapan Mobile Star LLC şirketini sahte Apple ürünleri orijinalmiş gibi satmaktan ve kendi telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle mahkemeye verdiği belirtildi.

Paylaştığımız görselde iPhone modelleri için kullanılacak orijinalmiş görüntüsü verilen ve Amazon tarafından satış süsü verilen bir şarj aleti satışı mevcut. Apple yaptığı açıklamayla bu ürünün satın alınmasından sonraki evrede ürün kullanıcıya ulaştığında eksik veya tamamen sıradan, orijinallikten uzak bir ürünün gönderilmiş olduğunu kullanıcıların göreceğini belirtti. Bu gibi ürünlerin telefonlarda patlamalara, garanti kapsamı dışında elektronik aksam hasarlarına kadar bir çok olumsuzluğa yol açabileceği belirtildi.

Müşterilerin Amazon ismine güvendiği için alışveriş yaptıklarını belirten Apple, bu site içinde onlarca sahte Apple ürünü satan şirket ve hesapla karşılaştıklarını açıkladı.

Apple’ın uyarılarına Amazon’da kayıtsız kalmadı. Apple’ın bildirdiği hesapları kapattığını ve bu gibi sahteciliğe karşı sıfır tolerans göstereceklerini kullanıcılarına duyurdu.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı