Android’in Adobe Lightroom Uygulaması RAW Desteği Aldı

iOS için uzun süredir kullanımda olan Adobe Lightroom uygulamasındaki RAW desteği nihayet Android cihazlara da eklendi.

Adobe, android kullanıcılarının uzun süredir beklediği Lightroom uygulamasında RAW desteğini nihayet yayınlandığı yeni güncelleme ile getirdi. iOS kullanıcılarının uzun süredir kullanabildiği özellik, android uygulamasına da eklendi. Bu güncelleme ile birlikte artık profesyonel olarak Adobe Lightroom uygulamasında RAW uzantılı görseller de düzenlenip oluşturulabilecek.

Günümüzde profesyonel olarak kullanılan bir çok fotoğraf makinesinin desteklediği RAW uzantılı görüntüler, bu formatı okuyabilen mobil uygulama sayesinde fotoğraf makinesinden tablet veya mobil telefonlara bağlanılarak aktarım yapılabilecek.

Adobe Lightroom uygulaması sayesinde fotoğraf meraklıları makinelerinde çektikleri fotoğrafları istedikleri yerde mobil cihazlarına göndererek düzenleyip değiştirebilecekler. Bu işlem için ayrıca bir bilgisayar veya laptopa ihtiyaç ta duymayacaklar. Masaüstü uygulamasında bulunan bir çok özellik bu yeni güncelleme ile Android Adobe Lightroom uygulamasına da getirildi.

Adobe Lightroom uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte resimlerdeki beyaz dengelemesi yapmak ve renk sınıflamalarını karşılaştırmak önemli ölçüde basit hale gelecek.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı