Apple dünyanın en değerli markaları arasında zirvede!

Son yıllarda düşüşe geçtiği iddia edilen Apple, 2016 yılında hazırlanan En İyi Global Markalar listesinin birinci sırasında yer almayı başardı.

Teknoloji devi Apple, popülerliğini uzun zamandır devam ettirmeyi başarıyor. Çıkaracağı cihazlar dört gözle beklenen marka, artık eskisi kadar beğenilmediği yönündeki tüm iddiaları çürütmeyi başardı. Apple, Dünyanın En Değerli Markası unvanını bir kez daha kazandı.

Apple’ın Steve Jobs’un ölümünün ardından eski günlerine bir türlü gelemediği ve şirketin özellikle son dönemde düşüşe geçtiği iddia ediliyordu.  Markanın yaratıcılığını artık kaybettiğini düşünen bazı kesimler aynı zamanda yeniliklerden de uzak kaldığını iddia ederken, tüm bu iddialar bir anda yerle bir oldu.

Apple Yine Zirveye Oturmayı Başardı

Her yıl olduğu gibi bu yılda En İyi Global Markalar listesi belli oldu. Listenin en tepesinde ise uzun zamandır yerini kimseye kaptırmayan Apple yer aldı. Bu liste, Apple’ın gerilediğini düşünenler için gerekli cevabı vermeye yetti de arttı bile.

Apple’ın marka değerinin düşmek bir yana %5 oranında da yükseldiği bilgileri de geldi. Markayı %11 oranında artış ile Google takip ederken listenin devamında Coca Cola, Microsoft, Samsung, Tesla gibi ünlü markalar da yer aldı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı