Apple iPhone 8 İçin 5.8 İnç Yeni Nesil OLED Ekran Kullanabilir

Apple'ın yeni amiral gemisi olan iPhone 7 modelinin 6S modeline göre fazla değişiklik göstermeden piyasaya girmesi yoğun eleştiri aldı. Buna rağmen satış rakamları iyi giden Apple, iPhone 8 ile bambaşka bir cihaz piyasaya sunacak.

Cupertino merkezli Apple, geliştirdiği akıllı telefonlarda kullandığı kaliteli teknoloji ile yıllardır pazarda liderliğini sürdürüyor. Bununla birlikte her yeni telefon modelinde kullanıcılar çok farklı değişiklik beklentisine girmekteler.

Son amiral gemisi iPhone 7 modelinin piyasaya sürülmesinden sonra birçok kullanıcıda hayal kırıklığı yarattı. Genel olarak en belirgin değişiklik olarak su ve toza karşı dayanıklılıkla birlikte farklı renk seçeneğinin olması yoğun eleştirilere neden oldu. Öyle ki iPhone 6S ile iPhone 7 modeli arasındaki fiyat farkının üst model için değmeyeceği de tartışılan konular arasında yer alıyor.

Tüm bunlara rağmen özellikle Samsung’un Galaxy Note 7 fiyaskosu iPhone 7 satışlarının yüksek rakamlarda seyretmesine neden oldu. Teknoloji devi Apple da yapılan eleştirileri görmüş olmalı ki bir sonraki amiral gemisi iPhone 8 için çok farklı değişiklikler planlıyor.

Apple 10.Yılına Özel iPhone 8′ Ayrı Önem Veriyor

Apple‘a yakın kaynaklara göre ortaya çıkan ilk iddia firmanın 10.yılında çıkaracağı iPhone 8 modeline oldukça önem verdiği belirtiliyor. Yeni nesil OLED ekranla birlikte bir çok teknolojinin de değiştirileceği bilgileri ardı ardına geldi. Bununla birlikte iPhone 8 modeli ile ekran boyutlarında da değişiklik gözlenecek.

Şimdilik en büyük ekran boyutu olarak Plus modellerinde 5.5 inç ekranı tercih eden Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanmayı düşündüğü OLED ekran ile birlikte ekran boyutunun da 5.8 inç boyutuna taşınacağı iddia ediliyor. OLED ile birlikte cam kasa değişikliğinin olması beklenen yeni model ile iPhone serilerinde baştan beri olan “Home” tuşu da kaldırılabilir.

Apple tarafından iPhone 8 ile ilgili hiçbir bilgi verilmemesi ve konunun dillendirilmemesi de farklı bir heyecan yaratmaya devam ediyor. Henüz önünde iPhone 7S modelinin çıkacağı düşünülürse iPhone 8 modeli çıkana kadar bu modelle ilgili çok sayıda haberle karşılaşacağımız kesin gibi.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. Kasım 13, 13:23 Apple, iPhone 8 Modelinde Kullanıcı İsteklerini Dikkate Alacak – Tekno Bilgi

    […] Mobil Apple iPhone 8 İçin 5.8 İnç Yeni Nesil OLED Ekran Kullanabilir 0 Giyilebilir Teknoloji Samsung Gear S3 Nihayet Satışa Çıkıyor! 0 Bilgisayar Dance […]

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı