Apple, iPhone’larda Home Tuşunu Kaldırmaya Hazırlanıyor

Apple, yeni çıkarmayı düşündüğü iPhone modellerinde Home tuşunu kaldırıp parmak izi teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Markanın bu konuda patenti aldığı da gelen bilgiler arasında.

Teknoloji devlerinden Apple, çıkardığı telefon modellerinde sadece tek bir tuşa yer verir o da Home tuşu. Ancak son zamanlarda gelen haberler Apple’ın artık bu tuşu kullanmaktan vazgeçmeye hazırlandığını gösteriyor.

Uzun bir zamandır Apple’ın “Home” tuşu ile ilgili söylentiler ortalıkta dolanıyor. Bu söylentiler markanın son hareketi ile gerçeğe dönüşmeye başladı. Akıllı telefon modellerinde tek bir tuş kullanan Apple, yeni çıkacak modellerinde bu tuşu tamamen kaldırmayı düşünüyor.

Yeni Apple Modelleri Parmak İzi İle Açılacak

Gelen son bilgilere göre Apple, yeni akıllı telefon modellerinde parmak izi teknolojisinden yararlanacak. iPhone’larda artık Home tuşu direk ekranın içine yerleştirilecek. Parmak izli Home tuşu özelliğinin patentini almaya hazırlanan Apple’ın çalışmalarına devam ettiği öğrenilirken, parmak izinin telefonun tüm ekranında tanınabileceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Apple’ın bu konuda aldığı patent ile ilgili olarak yapılan açıklamada ekranda uygulanacak olan parmak izinin mikroskobik olarak tüm girinti ve çıkıntıları algılayacağı ve bu şekilde ekrana uygulayacağı belirtildi. Patent ve yeni Home özelliği ile ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı