Apple’ın iCloud Servisi Hackerların Gündemine Girdi

Çin merkezli mail adresleri ile birlikte Apple cihazlarını kullanan kullanıcıların iCloud sistemlerine sızma girişimleri yeni bir boyuta geldi. Bununla birlikte iCloud servisinizi nasıl güvene alacaksınız? Yanıtı haberimizde..

Özellikle ünlülere yönelik geçtiğimiz yıllarda yapılan iCloud hack olayları gündeme bomba gibi düşmüştü. iCloud sisteminin hacklenebilmesi Apple‘ı farklı güvenlik önlemlerini almak zorunda bıraktı.

Bugünlerde yeniden canlanan iCloud hack olayları özellikle Çin merkezli olarak yaygınlaşmaya başladı. Bununla birlikte Çin menşeli mail adresleriyle iCloud kullanıcılarına iCloud Fotoğraf Paylaşma istekleri gönderilmeye başlandı bile.

Bu şekilde bir istek sonrası iCloud Fotoğraf Paylaşma isteğine olumlu yanıt vermeniz durumunda iCloud hesabınızda bulunan tüm görüntüler hackerların saldırısına açık hale geliyor. Gizliliği tamamen ortadan kaldıran bu durum için Apple‘ın da yapabileceği çok fazla bir şey yok. Çünkü bu şekilde iCloud kullanıcılarının onayıyla yapılan işlem tamamen yasal.

iCloud Fotoğraf Paylaşma sistemi ile aile bireyleri veya arkadaşlar arasında verilen izinler hackerların ilgi odağı oldu. Herhangi bir şekilde dalgınlık anında bu isteğe olumlu yanıt verirseniz ne yapmanız gerekecek?

Bu işlemi tersine almak için iCloud Fotoğraf Paylaşma özelliğini kapatmak gerekiyor.  Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera > iCloud Fotoğraf Paylaşma bölümünden bu seçeneği pasif hale getirmeniz iCloud hesabınızı güvenli hale alacaktır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı