Chrome 52, Android cihazlarda daha az enerji tüketecek

Android kullanıcıları için Chrome'un en son sürümü yayınlandı. Video iyileştirmesi ve enerji tasarurfu odaklı gelen yeni güncelleme ile bir çok yenilik yer alıyor.

Mobil cihazlarda videoların uygulamalar üzerinden izlenmesine rağmen bazı durumlarda tarayıcı üzerinden videolar izlenebiliyordu. Bu konuda ise videoların izlenmesi çok zor oluyordu. Ayrıca bir diğer problem mobil tarayıcıda video izlemek şarjı oldukça kısa sürede bitiriyordu.

Google’ın yeni Chrome tarayıcısı artık bu sorunlara bir iyileştirme sunuyor. Android içinChrome 52 ile beraber artık videolar oldukça hızlı açılacak. Hatta 5 kata kadar daha hızlı videolar açılabilecek. Daha hızlı video açılma desteği sunan Chrome 52 yeni sürümü ile güç tasarrufunu da getiriyor. Bu şekilde daha uzun pil süresi sunmakta.

Google’ın yeni Chrome sürümünde en dikkat çeken özelliklerden biri ise “Veri Tasarrufu Modu” açıkken HTML 5 videoların oynatılması ve videoların izlenmesinde %50 ye yakın bir tasarruf meydana geliyor. Bu durum pasif iken pil oldukça fazla azalıyor.

Şimdiden oldukça ilgi gören ve beklenen tarayıcı kısa süre içerisinde gelecek. Kullanıcılar artık tarayıcı üzerinden daha rahat videolar izleyebilecek. Hemde şarjları direk yüzde yüzken yüzde atmışa elliye inmeyecek.

Merakla güncellemeyi bekliyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı