Chrome’un RAM Problemine Çözüm Geliyor

Google, bir süredir fazla RAM tükettiği için çok fazla şikayet aldığı Chrome tarayıcısı için yeni bir güncelleme hazırladı.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın Chrome tarayıcısı kuşkusuz en çok tercih edilen tarayıcı oluyor. Oldukça talep gören Chrome, son aylarda aşırı RAM tükettiği gerekçesi ile sıkıntılara neden olmaya başladı.

Chrome’un bu tüketiminden rahatsızlık duyan kullanıcılar, bu durumu Google’a şikayet etmeye başladı. Uzun zamandır Chrome’un RAM tüketimi ile ilgili şikayet alan Google, sonunda kullanıcılarının sesini duydu ve duruma el attı.

Google Chrome Sorununu Güncellemeyle Çözecek

Google, kullanıcıların Chrome ile ilgili sorunlarını çözmek için yeni bir güncelleme hazırladı. Chrome 53 isimli yeni sürüm ile RAM kullanım boyutu daha azaltılacak. Bunu sağlamak isteyen Google’ın JavaScript kullanmayı planladığı öğrenildi.

Google, özellikle New York Times, Youtube ve Reddit gibi sitelerde kullanılacak yeni güncelleme Chrome 53 ile RAM kullanımını %50 azaltmayı hedefliyor. Google tarafından hazırlanan yeni Chrome sürümünün 6 Aralık tarihinden itibaren kullanılabileceği belirtilirken bu tarihten önce sürümü kullanmak isteyenlerin ise hazırlanan ön sürüm kodu sayesinde en azından yeni güncellemeyi deneyimleyebilecekleri ifade edildi. RAM yüzünden büyük sorun yaşayan Chrome kullanıcıları şimdi büyük bir merakla yeni sürümü bekliyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı