Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu'ndan Xinjiang'dan Türkiye'ye Eğitim İçin Gelen Öğrencilere Burs

Çin Uluslararası Radyosu - Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu, kısa süre önce "Xinjiang'ı sevelim" adlı burs için ödül töreni düzenledi.

Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu'ndan Xinjiang'dan Türkiye'ye Eğitim İçin Gelen Öğrencilere Burs
Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu'ndan Xinjiang'dan Türkiye'ye Eğitim İçin Gelen Öğrencilere Burs Nehir Karakoçak
Bu içerik 2409 kez okundu.

İstanbul Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi 15 üniversitede eğitim gören 60'tan fazla seçkin Çinli öğrenci, bursa layık görüldü. Öğrencilerin tamamının Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nden geldiği ve kendi olanaklarıyla Türkiye'de eğitim gören öğrenciler olduğu belirtildi.

Ödül töreninde Çin'in İstanbul Başkonsolosu Yardımcısı Cheng Su, seçkin öğrencilere burs sertifikasını verdi.

Chen Su ödül töreninde yaptığı konuşmada, Çin'de, özellikle öğrencilerin memleketi olan Xinjiang bölgesinde toplumsal ve ekonomik gelişmeler, Çin-Türkiye ikili ilişkilerin mevcut durumu hakkında bilgi verdi. Chen Su, öğrencilerin Türkiye'deki değerli eğitim fırsatından etkin şekilde faydalanarak, Çin'i ve memleketleri olan Xinjiang bölgesini sevmeleri gerektiğini kaydetti.

Cheng Su, öğrencilere vatandaki toplumsal ve ekonomik yapılandırmaya aktif şekilde katılmaları, ulusal istikrarla milli dayanışmanın koruyucusu ve Çin-Türkiye dostluğunun elçisi olmaları çağrısı yaptı.

Öğrenciler, burs almaktan büyük mutluluk hissettiklerine işaret ederek, bursun vatanın kendilerine verdiği büyük teşvik olduğunu söyledi. Dersleri etkin çalışacaklarına, vatan ile memleketteki kalkınmaya aktif şekilde katılacaklarına işaret eden öğrenciler, devletin kendilerine verdiği umudunu her zaman yüksekte tutarak ilerleyeceklerini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi