Galaxy Note 7’nin Batarya Kontrolünü Samsung Yapmış

Piyasaya sürüldüğü ilk günden beri sorunları bitmeyen Galaxy Note 7 modeli ile sıkıntılı günler geçiren Samsung’un batarya kontrolünü şirket yerine kendisinin yaptığı ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy Note 7 ile büyük sorunlar yaşadı. Batarya nedeniyle patlama meydana gelen amiral gemisinin arızasını bir türlü tamir edemeyen Samsung, çareyi telefonları piyasadan geri toplamakta buldu.

Samsung’un bu hamlesinin ardından telefonda yaşanan sorun ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Bu bilgilerden bir tanesi duyan herkesi şaşırtmaya yetti.

Bilindiği üzere piyasadaki en büyük telefon markaları çıkardıkları akıllı telefonları piyasaya sürmeden önce bataryalarını mutlaka 3. parti bir şirkete göndererek kontrol ettiriyor. Bu kontrol sonrasında bataryada herhangi bir sorun olmadığı belirlenirse telefonlar piyasaya çıkıyor. Bu firmalardan Apple ve Lenovo batarya kontrollerini 3. parti şirketlere yaptırırken, LG ve Huawei gibi markalar işini garantiye alarak hem 3. parti şirketlere yaptırıyor hem de kendileri yapıyorlar.

Ancak gelen haberlere göre Samsung, son amiral gemisi olan ve büyük umutlar bağladığı Galaxy Note 7 telefonun batarya kontrolünü 3. parti şirkete göndermek yerine kendisi yapmış. Kontrolleri işinin uzmanı ekiplere yaptırmak yerine kendi işlerini kendileri yapmaya kalkışan Samsung’un bu adımı ne yazık ki hüsranla sonuçlandı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı