HTC’den Android Wear’lı Akıllı Saat Geliyor

HTC, bir süredir dedikoduları yapılan akıllı saatinin yapımına başladı. Teknik olarak oldukça iyi özelliklere sahip olan akıllı saatin markayı yükseltmesi bekleniyor.

Akıllı telefon devlerinden biri olan HTC, uzun zamandır dedikodusunu duyduğumuz akıllı saati nihayet görücüye çıkıyor. HTC, uzun bir süredir akıllı saat üretmek istiyor ancak bir türlü cesaret edemiyordu. Ancak internete sızan görüntüler markanın düşüncesini çoktan gerçekleştirdiğini ortaya koydu.

HTC’nin yeni akıllı saati hakkında ilk bilgi bir Weibo kullanıcısından geldi. Android Wear akıllı saate ait olan görüntüleri internet üzerinden paylaştı. HTC’nin akıllı saatini Under Armour markasında karşımıza çıkan akıllı saat, tam bir egzersiz saati olacak. Tansiyon ölçme özelliği olan akıllı saat, fitness ile yakından ilgili olacağa benziyor.

HTC’nin Akıllı Saatinin Özellikleri

HTC’nin akıllı saatinin teknik özellikleri ise daha tam belirlenmiş değil. Gelen bilgilere göre yazılımı konusunda bilgi olmayan saat 360 x 360 dairesel bir ekranla karşımıza çıkacak. Akıllı saatin spora uygun olarak hazırlanması, kayışının da lastik olarak tasarlanmasına neden olmuş.

Android Wear’lı akıllı saatin çıkış tarihi ise henüz belli değil. Markanın son günlerde maddi sıkıntılar yaşadığı biliniyor. Bu akıllı saat ile maddi yönden rahatlayacağına ve yine iyi bir çıkış yakalayacağına ise kesin bir gözle bakılıyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı