Apple, iPhone 4 Modeline Artık Destek Vermeyecek

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında lider konumda bulunan Apple, büyük çıkış yaptığı iPhone 4 modeline artık destek vermeyeceğini açıkladı.

Apple tarafından iPhone 4 modelleri kullanıcılarına kötü haber geldi. Artık iPhone 4 modellerine ay sonu itibariyle verilen destek sonlandırılacak. Bununla birlikte iPhone 4 kullanıcılarının bu konuda nasıl bir tavır alacağı da merak ediliyor.

Macotakara‘da yer alan rapora göre iPhone 4 ile birlikte 13inç 2010 model MacBook Air, üçüncü nesil AirPort Extreme ve ikinci nesil Time Capsule cihazlarına sunulan destekte 31 Ekim itibariyle son bulacak. Bunun yanında ilk nesil iPad modellerine verilen destek te bu ay sonu itibariyle kesilecek.

Apple‘ın geleneksel olarak üretimini yaptığı cihazlarda desteğini 5 yıl sonra kesmesini göz önüne alırsak, alınan bu kararın sürpriz olmadığını da söyleyebiliriz.

Türkiye’de Durum Nasıl İşleyecek?

Apple’ın desteği devam ettireceği iki bölge bulunuyor. Türkiye ve Kalifornia‘da satılan elektronik ürünlere 7 yıl boyunca destek sağlanması gerekliliğinden dolayı bu iki bölgede alınan karar geçerli olmayacak. Bu şekilde Türkiye’deki iPhone 4 kullanıcıları önümüzdeki yıl da sorunsuz destek alabileceklerini unutmamalılar.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı