Kaza tutanağı, trafikte yeni dönemi başlattı

Kaza tutanağı, trafikte yeni dönemi başlattı

Artık olası bir kaza esnasında saatlerce gerekli evrakları doldurmanıza gerek duyulmayacakken, bu işlem Mobil Kaza Tutanağı isimli uygulamayla gerçekleştirilebilecek.

GÜNCEL - 2018-01-13 22:35:03 Bu içerik 486 kez okundu.

Şöförlerin olası bir kaza durumunda yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisinin kaza tutanağı bulmak yada bunu doldurmakta zorluk çekmek olduğunu söyleyebiliriz. Yeni düzenleme ile birlikte artık kağıt tutulmak suretiyle değil de, mobil uygulamalar üzerinden hem büyük bir kolaylıkla bu tutanağını oluşturabilecek hemde zaman kaybetmeden daha hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. 

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen bu sistem gereksiz kağıt israfını da ortadan kaldırmayı başaracakken, bu uygulamanın kabul göreceği ise Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan genelge doğrultusunda artık akıllı cep telefonları aracılığı ile doldurulabileceği tutanakların doldurabileceğini doğruladı.


Sistem kağıt ile kaybedilen zamanı en alt seviyeye indirgeyecekken, böylelikle olası meydana gelen trafik kazalarında oluşan trafik yoğunlaşma sorununun da önüne geçilecek. Ayrıca trafik kazasına karışan her iki tarafın da tek bir telefon üzerinden bilgileri doldurması yeterli olabilecek. Mobil Kaza Tutanağı ismiyle birlikte yayınlanan bu uygulama da birçok işlem hızlıca gerçekleştirilebilecekken, belli alanlar ise hızlı şekilde otomatik olarak doldurulabilecek.

Bir kez uygulamaya T.C., cep telefonu, kimlik numarası ve araç şasesi gibi bilgileri girdiğinizde, daha sonra aynı araç için kaza tutanağı doldurduğunuzda bu bilgileri eklemenize gerek kalmayacak. Mobil Kaza Tutanağı isimli  bu uygulamayı iOS'lu cihazlara App Store'dan ve Android'li cihazlara Google Play Store'dan ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Teknoloji Haberleri