OnePlus 5 Modeline Oreo Güncellemesi Geldi

2017 senesinin en iyi telefonlarından bir tanesi olan olan OnePlus 5 modeli için Android Oreo 8.0 ve de OxygenOS 5.0 güncellemesi resmen yayınlandı.

OnePlus 5 Modeline Oreo Güncellemesi Geldi
OnePlus 5 Modeline Oreo Güncellemesi Geldi Mahmut Şahan
Bu içerik 1829 kez okundu.

2017 senesinin en iyi telefonlarından bir tanesi olan olan OnePlus 5  modeli için Android Oreo 8.0 ve de OxygenOS 5.0 güncellemesi resmen yayınlandı.

 

OnePlus 5 Oreo güncellemesi dikkat çekici yeniliklerle geliyor!

OnePlus resmi forum sitesinden de duyurusu yapılan OxygenOS 5.0 güncellemesi ile, 2017 yılının en önemli modellerinden biri olan OnePlus 5 modeli de Android Oreo sürümüne kavuşmuş oldu. Bu güncelleme öncelikli olarak küçük bir kullanıcı grubuna dağıtıldı. Kısa bir süre içinde ise global dağıtım başlayacak.

OnePlus 5 Oreo güncellemesinin getirdiği yeniliklerden en önemlisi OnePlus 5T ile sunulan Face Unlock olması bekleniyor. Bu gelişme güncellemenin changelog listesinde yer almasa da OnePlus’ın kurucu ortaklarından biri olan Carl Pei tarafından da doğrulandı.

Bu yenilik ile birlikte gelen diğer özellikleri ise yayınlanan changelog ile bulabilirsiniz. Bu listeyi sizler için derledik.

OxygenOS 5.0 ile Android 8.0 güncellemesiLauncher
Shelf için optimizasyonlar yapıldıFotoğraflar Shot on OnePlus üzerinden yüklenebilecekKamera
Yeni kamera arayüzüFotoğraf kalitesinde optimizasyonlar yapıldıPortre Modu için güzellik efekti eklendi
Galeri
Fotoğrafların haritada görüntülemek için “Yerler” sekmesi eklendi
Hesap makinesi
Hesaplama geçmişi eklendi
Saat
Alarma takvim eklendi
Sistem
Paralel Uygulamalar özelliğiHızlı Ayarlar için yenilenmiş tasarımLift Up görüntüleme için yenilenmiş tasarımEkran kalibrasyonu için “Uyarlama Modu” eklendiWi-Fi optimizasyonları yapıldıBattery Saver optimizasyonları yapıldıAndroid Güvenlik Güncellemesi Aralık 2017 versiyonu yüklendi

Yaklaşık 1.6 GB dosya boyutuna sahip olan güncellemeyi OTA yoluyla indirebilirsiniz. Kullananlar arasında yapılan yorumlar ise güncellemenin ufak tefek bazı hatalar dışında başarılı olduğu yönünde. Güncelleme sonrası galerideki fotoğraflar ve diğer medya dosyalarının görüntülenmemesi gibi bazı hatalar olduğu belirtiliyor. Bu sorunun çözümü ise güncelleme sonrasında telefondaki içeriklerin yedeklerini alıp, temiz kurulum için full wipe yapmak olacak. Bu işlemin ardından telefonun sorunsuz bir şekilde çalıştığı ifade ediliyor.

Güncelleme kontrolü sonrasında henüz gelmediğini gördüğünüz takdirde, daha hızlı bir şekilde edinmek isteyen kullanıcılar VPN ile bulunduğu konumu Kanada olarak ayarlarsa güncellemeyi indirebilirler. Bunu yapmak istemeyenlerin ise çok kısa bir süre daha beklemesi gerekiyor.

oneplus oneplus 5 android oreo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi