Redhack Sözcü Gazetesini Hackledi, Kendi Haberini Yayınladı!

Kendilerine "Kızıl Hackerlar" diyen Redhack'in hedefinde bu kez ülkemizde yayın yapan Sözcü Gazetesi vardı. Gazetenin sitesini hackleyen korsanlar kendileri hakkında siteye haber girdiler.

Son yıllarda faaliyetlerini arttırarak özellikle devlet sitelerine saldıran Redhack isimi hackerler dün ülkemizde yayın yapan Ulusal Kanal’ın hesabını hacklediklerini duyurmuştu. Korsanlar bugün de Sözcü Gazetesi’nin internet sitesine saldırdı. Amaçlarına ulaşan hackerlar internet sitesine kendilerine ait birkaç haber ekledi.

Sözcü’nün internet sitesine “RedHack Haberini Yapmayan Sözcü’yü Hackleyerek, Kendi Haberini Yaptı” başlıklı haber ekleyen saldırganlar, haber içeriğinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, şuanda Enerji Bakanı olarak çalışan Berat Albayrak’ın mail hesaplarını hacklediklerini ve ele geçirdikleri yaklaşık 20GB maili çok yakında paylaşacaklarını duyurdu. Ayrıca bu mesajın altına yarın Cumartesi Annelerinin 600.oturma eylemi var, herkesi meydana davet ediyoruz yazıldı.

Sözcü Gazetesi’nin internet sitesi şuanda normal haline döndü. Korsanların bulduğu açık veya hata kapatıldı mı henüz bilinmiyor; ancak Red Hack, Twitter hesabından Berat Albayrak’a ait maillerin yayınlanacağını yine duyurdu. Bu mailler hangi site üzerinden yayınlanacak bununla ilgili bir bilgi henüz yok.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. ahmet
    Eylül 24, 22:07 ahmet

    internette en güvenli denilen siteler bile bu şekilde hackleniyorsa önlemleri çok daha arttırmalı güvenliğe önem verilmeli

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı