Reklam engelleme uygulaması AdBlock reklam almaya başladı!

Alanında ilk ve tek olmasa da kullanışlılığı sayesinde dünyanın en popüler reklam engelleme uygulaması olan AdBlock artık reklam alıyor!

Reklam engelleme özelliğiyle site sahiplerinin adeta korkulu rüyası haline gelen ve yayıncıların adeta bir savaşa girdiği uygulama AdBlock şimdi “kabul edilebilir reklam” ismi altında sitelerde engellediği reklamlar yerine kendi reklam mağazasından alınan reklamları yayınlamaya başlayacak.

İnternet kullanıcılarının yüzde doksanının “kabul edilebilir reklamlar”dan rahatsız olmadığını bildiren AdBlock yetkilileri; AdBlock uygulamasının temel amacının “interneti reklamlardan tamamen arındırmak” olmadığını söyleyerek rahatsız edici reklamların engelleyip yerine kabul edilebilir reklamları yayınlayacaklarını belirtti.

Eğer bir reklam zaten kabul edilebilir reklamlar listesinde ise bir web sitesinde görüntülendiği zaman uygulama tarafından engellenmeyecek.

Uygulamanın kullanıcılara reklamları tamamen engelleme seçeneğini kullanma hakkını sunmaya devam edeceğini de belirtmeden geçmeyelim.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. reklamsavar
    Eylül 24, 18:16 reklamsavar

    düzgün bir uygulama kalmadı piyasada. eğer bu şekil birşey olursa iyice saçmalamış olacak adblock

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı