Samsung kaybettiği prestiji Galaxy S8 ile geri kazanacak

Samsung'un merakla beklenilen ancak piyasaya sürüldüğü günden bugüne birçok sorunlarla karşılaşan Note 7 modeli ile kaybettiği imajını Galaxy S8 ile yeniden kazanmaya çalışacak.

Samsung için 2016 yılı deyim yerindeyse kabus gibi geçti. Yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 7 cihazındaki batarya sorunları nedeniyle başı bir hayli ağrıyan firmanın ilgili model akıllı telefonları artık uçaklara bile alınmamaya başladı. Bu yıl içinde yaşadığı zararları telafi edebilmek için Samsung, S8 modeli ile çok yakından ilgileniyor.

Samsung Galaxy S8 modeli ile ilgili haberler günden güne sızdırılmaya devam ediyor. Gelen son haberlere göre S8 ile 2017 yazında kullanıcılar buluşabilir.

Samsung yeni amiral gemisinde aynen iPhone 7 Plus, LG ve Huawei modelinde olduğu gibi çift lens kameranın gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S8 için beklenen özellikler şu şekilde;

  • Exynos 8895 işlemci (Mali-T880 GPU kullanılmış, 3.0 GHZ hıza ulaşması bekleniyor)
  • Mali G71 grafik işlemci
  • 6GB RAM
  • 64 GB depolama alanı (126 ve 256 versiyonları da olacak)
  • 4K çözünürlüğe sahip 5.2″ ekran
  • 30 MP optik odaklama özelliğine sahip arka, 9 MP ön kamera
  • 4200 mAh batarya kapasitesi

Bunların yanında iris tarayıcısı, parmak izi okuyucu, kablosuz şarj, projeksiyon özelliği, VR teknolojisi gibi bir çok özelliği bünyesinde barındıracak olan model bu haliyle piyasanın en güçlü akıllı telefonu olacak. Galaxy S8 retina okuyucusu özelliğini de içerecek.

Samsung kaybettiği itibarı bu modelle birlikte tekrardan geri kazanabilir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki yeni modelleri alan kullanıcıların aklının bir köşesinde Note 7 sorunları ile ilgili kabuslar yer alacaktır. Bize göre yeniliklerle birlikte Samsung’un bu kötü anıyı sildirebilmesi için biraz da zamana ihtiyacı var.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı