Samsung modelleri için pil düşmanı uygulamalar

Samsung'un son çıkardığı akıllı telefon modellerinden birisine sahipseniz haberimizde belirttiğimiz uygulamaları silerek batarya ömrüne büyük katkıda bulunmuş olacaksınız.

Reddit sosyal platformunda tartışmaya açılan bir konu ile birlikte Galaxy S6, S6 Edge, S7, S7 Edge kullanıcıları için bataryaları anlamsız derecede tüketen haberimizde yer alacak olan uygulamaları silmenizi şiddetle öneriyoruz.

Eylül ayının sonunda uygulamalarını güncelleyen Oculus, uygulamalarını kullanan kullanıcıların bir çoğunun telefonlarında bataryaların kısa sürede şarjlarının bitmesine neden olduğu belirtildi. Samsung‘un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR‘a gücünü veren Oculus, direkt olarak uygulamaları sayesinde Samsung telefonlarını oldukça etkilemiş görünüyor.

Reddit’te bir kullanıcı Oculus uygulamalarından bir hayli dert yandı. Uygulamaların yüklü olduğu cihazının üç saat içinde %70 gibi bataryanın şarjının azaldığını belirten kullanıcının açtığı topic oldukça ilgi çekti. Bir çok kullanıcı da aynı durumdan etkilenmiş olduklarını belirtti.

Bu Oculus Uygulamalarını Silin

Eğer Oculus yüklü telefonunuzda batarya sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken tek şey bu uygulamaları telefonunuzdan tamamen silmek.

Oculus Home, Oculur Rooms gibi uygulamaların akıllı cihazınızdan silinmesi batarya ömrüne ve şarj süresine olumlu yansıyacaktır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı