Seagate 60 TB SSD harddisk üretti!

Son zamanlarda yüksek boyutlarda SSD disk üreten firmaların ortaya çıkmasıyla beraber yüksek boyutta SSD disk fulyasına katılan Seagate markası, tam tamına 60 TB boyutlarında ki ürününü tanıttı!

Bilgisayar parçalarının en önemli donanımlarından biri olan Sabit Diskler, bilgisayarın çalışma hızını belirleyen önemli bir faktör olarak görünüyor. Bunun sebebi ise bilgisayar parçalarının her biri ne kadar güçlü olursa olsun, tümüne baktığımız zaman en zayıf donanım kadar güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bilgisayarlarda SSD disk tercihi oldukça önemli ve gerekli bir tercih olacağını hatırlatalım.

400 Milyon Medya Öğesi Saklayabilecek!

Seagate markası yaptığı bu önemli gelişme ile SSD diskler için tam tamına 60 TB boyutlarına sahip bir donanım üretti! Şu anlık dünyanın en büyük SSD diski olarak geçen Seagate 60 TB SAS SSD ürünü, oldukça kabiliyetli olarak görünüyor. Bu cihaz inanılmaz derecede veri depolayabilecek ve oldukça hızlı veri transferi sunabilecek. Şu anlık cihaz yazma ve okuma hızlarıyla alakalı bir bilgi bulunmuyor.

Seagate 60 TB Kullanım Amacı nedir

Öncelikle böyle bir donanımın fiyatı, tahmin edeceğiniz üzer oldukça yüksek olacaktır. Zaten bu donanım, standart kullanıcılara hitap edecek bir ürün olmadığını; daha çok araştırma merkezlerinde veya internetin kalbi olan Veri merkezlerinde kullanılması düşünülüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı