Sosyal medya devi Twitter satılıyor mu?

Maddi sorunlar nedeniyle satışa çıkarıldığı öne sürülen Twitter ile ilgilenen Salesforce firması ile yapılan görüşmeler devam ediyor.

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, son zamanlarda özellikle maddi yönden büyük sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntıları bir türlü aşamayan ünlü site hakkında satışa çıkarıldığına dair haberler gelmeye devam ediyor.

Twitter’ın satışa çıkarılacağı bilgisi özellikle de dev firmaları bir anda heyecanlandırdı. Bu firmaların başını ise Google, Apple, Disney ve Salesforce çekti. Firmalar Twitter’ı almak için birbirleri ile yarışmaya başladılar.

Twitter’ı Almak İçin Görüşmeler Devam Ediyor

New York Times’ın haberine göre, Twitter’ı satın almaya en yakın firma Salesforce. Firmanın bulut bilişime ait bir firma olduğu ve Twitter yöneticileri ile satın alma konusunda görüşmelerin devam ettiği de gelen bilgiler arasında.

Ancak gelen haberlere göre Twitter’ı satın alma konusunda Salesforce firmasının isteği oldukça azalmış durumda. Bunun en büyük nedeni ise firmanın Twitter’ı satın almak istediğini duyurduğu anda borsadaki hisselerinin hızlı bir düşüşe geçmiş olması olarak gösteriliyor.

Twitter, sosyal medya da oldukça tercih edilen sitelerden biri ancak ne yazık ki Facebook ve Instagram ile bir türlü rekabeti sağlamayı başaramıyor. Bu nedenle de maddi sorunlar yaşamaya başlayan Twitter’ın hangi firma tarafından alınacağı ise henüz belli değil.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı