Teknoloji Liderleri Yapay Zeka İçin Birleşti

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları yapay zeka alanında yapılacak bir proje için birleşti. Yapay zekanın gelecek yıllarda insan hayatında önemli bir yere sahip olacağı belirtilirken amaçlanan projenin detayları belli oldu.

Teknoloji dünyasının en büyük firmaları yapay zeka alanında hizmet verebilmek amacıyla güçlerini birleştirdi. Konu ile ilgili olarak NYT, Eylül ayının ilk günlerinde verdiği haberle Google, Facebook, Microsof, IBM ve Amazon gibi devlerin birlikte yapay zeka alanında bir proje için çalışmaya başlayacaklarını duyurdu. Bu ortak çalışmayla ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı.

İnsan ve Toplum Yararı İçin Yapay Zeka işbirliği adı verilen bu birleşimin amacının yapay zeka çalışmalarında etik, gizlilik ve şeffaflık gibi verilerle elde edilebilecek en iyi ürünlerin araştırılması olduğu belirtiliyor.

Bu birleşim bir yandan da teknoloji devlerinin aralarındaki bağın geliştirilmesine olanak sağlaması yönünden de oldukça önemli bulunuyor.

Ortak yayınlanan bildiri metniyle birlikte yapay zeka teknolojilerinin insan hayatının niteliğini iyileştirmek amacıyla harika bir gelecek vadettiğine inanıldığı belirtildi. Bu teknoloji ile beraber iklim değişiklikleri, yiyecek, sağlık ve eğitim dahil önemli küresel sorunlar açısından yardımcı olabilecek sonuçların ortaya çıkabileceği aktarıldı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı