TELKODER ile kullanıcılara ucuz internet geliyor!

Türkiye de internet ve telekominasyon hizmeti vere büyük firmalar, TELKODER adı ile Türkiye’de ki en ucuz interneti kullanıcılara sunmayı planlıyor!

Teknolojinin bel kemiği olan internet, ülkemizde maalesef düşük hızlarda ve önü kesilerek hizmet edilen bir alan olarak bizlere sunuluyor. İlk başlarda düşük kullanım kotalarıyla yüksek fiyata sunulan bu hizmetler, rekabetin ve kullanıcıların artmasıyla beraber Adil Kullanım Kotası adı altından sınırlamalarla beraber sınırsız internet hizmetine dönüştürüldü.

Gerek sosyal medya gerek reel medya unsurlarınca yapılan haberlerle beraber uyarı niteliğinde protestolar ile AKK için sesini çıkaran kullanıcılar, TELKODER üye kuruluşlarını bir araya getirmeye ve önemli bir karar olan AKK sınırı ve bunun için ödenen ücretler için bir yapılanmaya gitmelerini sağladı!

Ülkemizde şuan büyük çoğunlukla ADSL üzerinden sunulan internet hizmeti, bunun yanında uydu hizmetleri ve fiber optik hizmetleriyle kullanıcılara sunuluyor. Ancak düşük hızda ve yüksek talepte bulunan ADSL bağlantısı, kesintisiz hizmet vermesi için AKK sınırlamasının haklı olduğunu savunuyor.

TELKODER üyeleri ve birçok telekominikasyon şirketlerince bu savunmanın haklı olabileceğini ancak halkı mağdur etmeden çözüme kavuşturulacağı konusunda bir proje ortaya çıktığı konuşuluyor. Yakın zamanda alt yapı anlamında önemli güncellemeler ile beraber internetin ucuzlaması ve daha yüksek AKK sınırları ile gerçek internet deneyimi, TELKODER üyeleri sayesinde çok yakında gerçekleşecek gibi görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı