Twitter, Periscope için yeni özellik getirdi

Twitter'ın bünyesinde yer alan canlı yayın uygulaması Periscope, yeni bir özellik daha kazanarak kullanıcıların işini kolaylaştırdı ve uygulamanın gelişimine katkı sağladı.

Son zamanlarda yasal olmayan canlı yayınlarla haberleri sık sık yapılan Periscope için, Twitter kullanıcı profillerinde bir değişiklik yaptı. Uygulamanın sahibi mikro blog sitesi Twitter, kullanıcıların profillerini düzenleyerek Periscope ile ilgili çeşitli seçenekler sundu. Yaklaşık 15 milyon kullanıcı bulunan canlı yayın uygulamasının kullanıcıları, bahsedilen özellik sayesinde bundan böyle Twitter kullanıcılarıyla daha iyi etkileşimde bulunabilecek.

TheNextWeb haber sitesinde yer alan habere göre bu yenilik sayesinde Periscope uygulaması üzerinden canlı yayın yaptığını sırada Twitter profilinizin isim bölümünün alt bölümünde kırmızı bir ikon ve “Periscope’ta İzle” yazısı beliriyor ve bununla birlikte bu ikon Periscope üzerinde yayında olduğunuzu tüm Twitter takipçilerinizin görmesine yarar sağlıyor. Twitter takipçileri de bu yazıya tıklayıp canlı yayınınıza ulaşabiliyor.

Twitter’da bu Periscope özelliğini aktifleştirmek çok kolay bir işlemle yapılıyor. Tek yapmanız gereken profilinize girerek profili düzenle adlı butona tıklayıp, Periscope profilimi göster bölümünü aktif hale getirmek.

Facebook’un da canlı yayın özelliği getirmesi ve benzer uygulamalar Instagram ve Snapchat’in de her geçen gün bu konuya yönelmesi Periscope’un gelişimini yavaşlatmıştı. Twitter’ın bu hamlesi ile birlikte popüler canlı yayın uygulamasının bir nebzede olsa gelişimini hızlandırması bekleniyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı