Twitter’da etkileşim sağlayan reklam modeli herkese sunuldu

Twitter'a yeni reklam modeli geldi. Artık daha fazla etkileşim kazanılacak. Hemde tüm kullanıcılar için geçerli.

Twitter, kısa süre önce “conversational ads” ismi ile Twitter kullanıcılarının daha fazla etkileşim alması adına reklam modelini test etmeye başladı. Twitter bazı şirketler ile yaptığı denemeler sonucu oldukça iyi sonuçlar aldığını gördü. Şimdi ise bu özelliği herkes için açtı.

Yeni reklam modelin kullanıcılar artık fotoğraf veya video ile beraber bazı sorular sorarak cevap ilede paylaşım özelliğine sahip olacaklar. Üstelik tıklama ile beraber paylaşımlar için özel görsel ve video kullanılabilecek.

Twitter’ın yayınlamış olduğu verilere bakıldığında yeni reklam modeli yapılmış olan testler ile beraber eski reklamlara göre tam yüzde otuzdört daha fazla etkileşim yakalamış.

Herkes için sunulan bu yeni reklam modeli ile beraber artık takipçileriniz ile etkileşiminiz oldukça daha fazla artacak. Hemde verileri net bir şekilde alabileceksiniz. Twitter’ın büyük bir beklenti içerisine girdiği bu reklam modeli ile acaba reklam verenleri daha fazla reklam verecek mi? Merak konusu.

Twitter artık diğer sosyal medya platformları ile bir yarışa girerek bir çok yeniliği sunmaya başladı. Bakalım daha ne gibi yenilikler gelecek merakla bekliyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı