Virgin Galactic Uzay Gemisi 3 Yıl Sonra Testlerine Başlayacak!

3 yıl sonra test uçuşlarına başlanacak olan Virgin Galactic, dünyada insanlara açık tek uzay uçuşu yapan uzay gemisi olacak!

Virgin Galactic Uzay Gemisi 3 Yıl Sonra Testlerine Başlayacak!
Virgin Galactic Uzay Gemisi 3 Yıl Sonra Testlerine Başlayacak! Ezgi Eroğlu
Bu içerik 1079 kez okundu.

Virgin Galactic

Virgin CEO'su Richard Branson, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, ilk kez güçlendirilmiş test uçuşlarını 3 yıla yakın bir sürede başlatacaklarını açıkladı.

Virgin Galactic, 2014 trafik kazasından sonra uzay çalışmalarını güçlendirmek için çalışmalarına büyük desteklerle devam ediyor. Richard Branson'a göre güçlendirilmiş uzay gemileri 3 yıla yakın bir sürede test uçuşlarını gerçekleştirebileceğini söylüyor. Şirket, her 3 haftada bir atmosferde uçacaklarını ve Kasım veya Aralık ayına kadar uzayı aşabileceklerini belirtiyor. 

Şirket mevcut vizyonuna ulaşması halinde uzay seyahatlerine bir an önce başlamayı hedefliyor. Richard Branson'da 2018 yılının sonuna kadar ticari seyahatler yapmak istediklerini her fırsatta dile getiriyor. Şimdiden ilk ücretli uçuşlar için yerler ayırtılmaya başlandığını da ekliyor. Fazlasıyla talep olduğundan, uçuşlar için aylarca sıra bekleme durumu bile yaşanabilir. 

Hatırlarsanız Virgin Grubu sahibi Richard Branson, ilk ticari uzay gemisi limanının açılışını dahi yapmıştı. Branson'ın bu uçuk projesi 237 milyon dolara tamamlanmıştı.

Virgin Galactic Uzay Limanı

Virgin Grubu sahibi Richard Branson, ilk ticari uzay gemisi limanının açılışını yaptı. Branson'ın bu uçuk projesi 237 milyon dolara tamamlandı.

Uzay üssü New Mexico çölünde açıldı.

 Bu uzay deneyimini yaşamak isteyenler ise uzay yolculuğu biletlerine 200 bin dolar ödeyecekler. Seyahat 2.5 saat sürecek ve sadece 5 dakikası yer çekimsiz ortamda gerçekleşecek.

Ayrıca Richard Branson, uzay limanının açılış töreninde binanın tepesinden halatlarla beraber şampanya patlatarak aşığa indi. Bu durum onun ne kadar da maceracı olduğunu gösterdi.

Virgin Galactic Uzay Teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi