WhatsApp’ta grup özelliğine yenilikler getirildi

WhatsApp için gelen yeni güncelleme ile birlikte uygulama içinde oluşturulan grupların çok daha kolay büyümesine imkan tanınıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasının geliştirilmesi amacıyla son dönemde sık sık güncelleme aldığını görmekteyiz. Uygulama için şuan beta sürecinde olmasına rağmen gelen en son yenilik, uygulama içinde grup oluşturma aşamasına oldukça kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

Bugüne kadar WhatsApp içerisinde oluşturmuş olduğumuz gruplara kullanıcı eklemek için tek tek davet etmek gerekiyordu. Gelen son güncelleme ile birlikte bu durumun da önüne kısmen geçilmiş oldu.

WhatsApp üzerinde bir grup sahibi iseniz artık kullanıcıları teker teker davet etmek yerine bir bağlantı ile birlikte gruba erişimine olanak verebilirsiniz. Bu bağlantıyı direkt olarak gönderebildiğiniz gibi bir QR kodu veya NFC etiketi ile paylaşarak ta iletebilirsiniz. Bu durum ise birden çok kişiyi gruba tek bir bağlantı ile alabilmenize olanak veriyor. Dilediğiniz zaman bu bağlantıyı iptal ederek gruba üye alımlarını da kapatabilme özelliği de yeni güncelleme ile kazanılacak.

Şuan için sadece Beta sürümüne gelen bu özelliği test edebilmek için WhatsApp’ın Beta programına katılmanız gerekmekte. Programa katıldıktan sonra güncellemelerin yayınlanmadan önceki beta sürümlerini indirip ilk deneyenler arasında yerinizi alabilirsiniz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı