Xbox Wireless ile Xbox Kontrolcülerine Erişin!

Xbox Oyun konsoluna sahip bütün kontrolcüleri artık Xbox Wireless özelliğiyle erişmek mümkün!

Oyun konsolları denince akla gelen isimlerden biri olan Xbox, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen tanıtım etkinliğinde Xbox One S tanıtılmıştı. Bu etkinlik sırasında bu oyun konsolu dışında oyun kontrolcüleri hakkında önemli bilgilerde paylaşıldı. Kullanıcıların Xbox kontrolcülerini farklı cihazlarda kullanma ihtiyacına yönelik geliştirdiği bu cihazlarda Xbox kontrolcüleri bluetooth özelliğine sahip olarak gelecek!

Eski Xbox Kontrolcüleri İçin Xbox Wireless

Yeni cihazlara bluetooth sayesinde bağlantı özelliği sunulurken eski cihazlara da farklı bir alternatif ile aynı imkan sunuluyor. Eğer eski bir kontrolcüye sahipseniz, bunu Windows bilgisayarınızda çalıştırmak için Xbox Wireless özelliğine sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.

Ancak şuan Xbox Wireless özelliğine sahip olan bilgisayar olarak sadece 1 alternatif bulunuyor. Burada Xbox, bu cihazları kullanabilmeniz için faklı bir Pazar yaratma çabasına girmiş olduğunu rahatlıkla söylememiz mümkün. Yani bu cihazları kullanmak için yine bir şeyler satın almanız gerekiyor. Yakın zamanda buna dair bir yazılım güncellemesi veya bir donanım satışı olması muhtemel senaryolardan görünüyor. Bu sayede eski kontrolcülerini Windows bilgisayarlarda kullanma imkanına sahip olabileceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı