Yeni LG X Screen İncelemesi

Çift ekran teknolojisi kullanan LG markasının akıllı telefonlarından LG X Screen modelini inceledik.

Çift ekran teknolojisi teknoloji hayatımızı LG V10 modeliyle birlikte giriş yaptı.Kullanıcılar tarafından sevilen özellik, V10 modelinin yüksek fiyatlı olmasından dolayı yüksek satış adetlerine ulaşamadı.

Yeni LG X Screen modelinde ise yine çift ekran teknolojisi kullanıldı. Bu defa fiyat performans cihazı olarak kullanıcıların karşısına çıkan modeli TeknoBilgi okurları için incelemeye aldık.

Tasarım

Yeni LG X Screen modelinin en büyük özelliği olan Tasarım konusuna değinecek olursak, çift ekran teknolojisinden dolayı birçok rakibinden sıyrılan model 120 gr ağırlığa sahip olarak geliyor. Bu değerin akıllı telefonlar arasında en iyiler arasına girebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.  7.1 mm kalınlık ile üretilen model Siyah ve Beyaz renk seçenekleriyle üretiliyor.

İşlemci

Orta segmentte kullanılan Snapdragon 410, fiyat performans konusunda en ideal işlemci diyebiliriz. 4 çekirdekli olan işlemci 1.2 gHz frekansında çalışıyor. 16 GB dahili hafızaya sahip olan LG X Screen 32 GB a kadar hafıza kartı ile arttırılabiliyor.

Adreno 306 grafik işlemci birimiyle gelen cihazın oyun grafikleri gayet başarılı diyebiliriz.

Ekran – Kamera

13 Megapiksel arka kameraya sahip olan cihazın ön kamerası 8 Megapiksel şeklinde.Elle odaklama, Otomatik odaklama, Seri çekim, Yüz tanıma ve Zamanlayıcı gibi modlara sahip olan kameranın diyafram açıklığı ise f/2.2 şeklinde.

5 inç ekran boyutuna sahip olan 1. Ekran 720×1280 (HD) kalitesinde görüntü sağlarken 2. Ekran 1.7 inç boyutunda 80×520 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlamakta. Ekranın gövdeye oranı şaşırtıcı derecede düşük geliyor. %65.45 şeklinde gelen ekran boyutunun ideali ise %70 boyutunun üzerinde olmalıdır.

298 PPI değerine sahip olan cihazın 2. ekranında bildirim panelinde olan menü seçenekleri bulunuyor. 2. Ekran üzerinden el feneri, rehber gibi uygulamalara girilebiliyor

Artıları
  • Ergonomik bir tasarıma sahip olması ve ikinci bir ekran bulundurması.
Eksileri
  • Ekranın gövdeye orantısı ile 2300mAh gibi düşük ölçek batarya bulundurması.
3.9 İyi

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı