3 yeni elektrikli SUV modelini tanıttı

3 yeni elektrikli SUV modelini tanıttı
3 yeni elektrikli SUV modelini tanıttı hande erol

CUPRA, son 4 yılda büyük bir ilerleme kaydetti. Öyle ki yıllık cirosunu 430 milyon Euro’dan 2.2 milyar Euro’ya çıkarmayı başardı. Bugün ise İspanya’da düzenlediği etkinlikte 3 yeni elektrikli SUV modelini tanıttı. Bu sayede elektrikli otomobil rekabetine sağlam bir giriş yaptı.

CUPRA tarafından bugün gerçekleştirilen elektrikli SUV etkinliğine tüm dünyadan basın mensupları katıldı. Shiftdelete.net olarak biz de yer aldık. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise tanıtılan bu araçlardan Tavascan ve Terramar’ın 2024, UrbanRebel’in ise 2025’te piyasaya çıkacağı söylendi.

Tanıtılan ilk model Tavascan oldu. Bu araç, Volkswagen ID.4 GTX’de kullanılan 295 beygirlik motoru kullanıyor. Bu sayede 0-100 hızlanması 6 saniye civarında. Menzil tarafında ise 77 kWh bataryası sayesinde yaklaşık olarak 480 kilometre gidebiliyorsunuz. Fakat dış etkenler düşünüldüğünde 450 kilometrenin üzerinde olacağını söyleyebiliriz.

2025 yılında satışa sunulacak olan ailenin son üyesi ve en gözdesi olan UrbanRebel ise tam anlamıyla kompakt SUV sınıfını temsil ediyor. Ayrıca aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz gibi oldukça sportif bir görünüme sahip. Her ne kadar bugün tanıtılan araç konsept olarak nitelendirilse de piyasaya çıkacak versiyonuyla en az yüzde 95 oranında aynı tasarıma sahip olacağı söylendi.

CUPRA CEO’su Wayne Griffiths tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

Bu gece, 2025 yılına kadar piyasaya sürülecek olan CUPRA’nın yeni nesil kahramanlarının tüm yelpazesini gösteriyoruz. Orta vadede, hedefimiz yılda 500 bin otomobil teslim etmek. Ayrıca kendimizi uluslararası yeni pazarlar ve segmentlerle genişletmek istiyoruz. CUPRA ailesi tüm bunları gerçekleştirmeye kararlıdır, önemli olan insanlardır. Çünkü nihayetinde markayı yapan insanlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor